Jaunpils pilij pagājušā gada augusta vētras radīto postījumu novēršanai piešķir 310 000 eiro (1)

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Labdarības uzkopšanas darbi Jaunpils pilī pec 2023. gada augusta vētras.
Labdarības uzkopšanas darbi Jaunpils pilī pec 2023. gada augusta vētras. Foto: Jaunpils pils/Facebook

20. februārī Ministru kabinets pieņēma rīkojumu, kas paredz no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt Tukuma novada pašvaldībai 310 161 eiro 2023. gada 7. augusta dabas stihijas laikā Jaunpils pilij radīto postījumu novēršanai, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

Tukuma novada pašvaldība informēja VARAM, ka paredzamie atjaunošanas darbi Jaunpils pilij ir veicami ilgākā laika posmā, ņemot vērā, ka 2023.gada augusta dabas stihijas laikā Jaunpils pils ēka guva ievērojamus postījumus un tās atjaunošanai paredzēto finansējumu nebija iespējams izlietot līdz pagājušā gada beigām.

Līdz ar to tika noteikts, ka līdzekļi pils jumta un logu atjaunošanai tiks piešķirti šogad.

Jaunpils pils ir valsts nozīmes kultūras piemineklis un tās atjaunošana ir būtiska, lai saglabātu kultūras vērtības Latvijā. Tā ir viduslaiku pils, kura vienīgā Latvijā ir pilnībā saglabājusi savu ārējo vēsturisko veidolu.

VARAM minēto finansējumu pārskaitīs Tukuma novada pašvaldībai pēc tam, kad pašvaldība būs iesniegusi nepieciešamos dokumentus, kas apliecina, ka tā ir nodrošinājusi ne mazāk kā 30% no finansējuma, kas nepieciešams, lai segtu izdevumus saistībā ar dabas stihijas radītajiem postījumiem.

Kā ziņots, 2023.gada 7.augustā Latviju šķērsoja pērkona negaiss un stipra vētra, kas dažviet atnesa ļoti lielu krusu un intensīvas lietusgāzes, gāžot kokus, izpostot būves, transportlīdzekļus un infrastruktūru.

"Apollo.lv" jau ziņoja, ka augusta sākumā daudzviet Latvijā plosījusies pamatīga vētra, negaiss un lielgraudu krusa. 7. augustā tika izsludināti dažādu pakāpju brīdinājumi.

Jaunpils pilī krusa izsita logus otrajā un trešajā stāvā, informēja Tukuma novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Izklausās, ka logu pārstiklošanai tuvākās nedēļas Latvijā būs a) mega rindas un b) cenas augšā. Re - Jaunpilī visa pils bez stikliem krusā palikusi! 😮 pic.twitter.com/efSJUWx5xo

Video: Vētras postītie labības lauki

Netālu no Augstkalnes, Dzeguzēnos, daudzdzīvokļu ēkai norauts jumts, iekšā dzīvokļos tek ūdens, iedzīvotāji ir bezpalīdzīgi.

Video: Dzeguzēnu iedzīvotāja par vētras postījumiem

Video: Iedzīvotāji par krusas nodarītajiem postījumiem