Ventspilī par automašīnu saskādēšanu un vairāku sieviešu apzagšanu aizturēts vīrietis

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Laupītājs. Ilustratīvs attēls.
Laupītājs. Ilustratīvs attēls. Foto: DedMityay/shutterstock

Šonakt Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirkņa Reaģēšanas nodaļas amatpersonas, patrulējot Ventspilī sastapa vīrieti, kurš izstāstīja, ka kāds vīrietis sabojājis divas automašīnas un aizskrējis prom. Valsts policijas Reaģēšanas nodaļas amatpersonas turpat, netālu, aizturēja iespējamo vainīgi personu.

Šonakt, 23.februārī ap pulksten 00.50 pie Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirkņa Reaģēšanas nodaļas amatpersonām vērsās kāds vīrietis, kura transportlīdzeklim Ventspilī, Tārgales ielā pirms dažām minūtēm izsists pasažieru loga stikls, tāpat bojāts turpat blakus esošais transportlīdzeklis, kam arī izsists pasažiera loga stikls.

Valsts policijas Ziemeļkurzemes iecirkņa Reaģēšanas nodaļas amatpersonas nekavējoties uzsāka vainīgās personas meklēšanas pasākumus un turpat, netālu viņu arī aizturēja. Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par dažāda veida, galvenokārt mantiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem un pagājušā gada decembrī atbrīvojies no ieslodzījuma vietas.

Pret vīrieti uzsākts kriminālprocess par piecām epizodēm, proti, vakar Ventspilī, Tārgales ielā nepilngadīgai jaunietei no rokām izrauts mobilais telefons, Ventspilī, Talsu ielas daudzdzīvokļu nama kāpņutelpā seniorei no rokām izrauta somiņa, Ventspilī, Celtnieku ielas autobusu pieturā vīrietis kādai sievietei centies no rokām izraut somiņu, taču, pateicoties līdzcilvēku palīdzībai, viņam tas neizdevās. Kā arī abi gadījumi par divu transportlīdzekļu bojāšanu Ventspilī, Tārgales ielā.

Šodien Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas amatpersonas devās uz tiesu lūgt piemērot vīrietim drošības līdzekli – apcietinājumu, kas ir stājies spēkā.

Saskaņā ar Krimināllikumu, bargākais sods par šādiem noziedzīgiem nodarījumiem brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem. Šajā kriminālprocesā par zādzībām, mantas bojāšanu un laupīšanas mēģinājumu turpinās izmeklēšana. Tāpat likumsargi skaidro personas saistību ar citiem likumpārkāpumiem.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņa vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Valsts policija izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri nebija vienaldzīgi un palīdzēja seniorei, kurai no rokām tika izrauta somiņa, kā arī palīdzēja novērst laupīšanu autobusa pieturā.

Valsts policija aicina arī atsaukties aculieciniekus laupīšanas mēģinājumam 22.februārī ap pulksten 19.15 Ventspilī, Siguldas un Celtnieku ielu krustojumā – autobusa pieturā. Pateicoties iedzīvotājiem, kuri brauca garām notikuma vietai un iesaistījās, uzbrukums tika pārtraukts. Aculiecinieku sniegtā informācija noderētu izmeklēšanai. Aicinājums sazināties ar Valsts policijas amatpersonām darba laikā no pulksten 08.00 – 16.30 pa tālruņa numuru 63604717 vai pa tālruņa numuru 110 jebkurā laikā.

Tāpat Valsts policija aicina atsaukties iedzīvotājus, kuru automašīnas ir aprīkotas ar videoreģistratoriem un kuri 22.februārī ap pulksten 19.15 atradās Ventspilī, Siguldas un Celtnieku ielu krustojumā, pie autobusa pieturas.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu