Budanovs konferencē paziņo, ka Navaļnijs miris no tromba (12)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aleksejs Navaļnijs ar ģimeni "Charite" klīnikā Berlīnē.
Aleksejs Navaļnijs ar ģimeni "Charite" klīnikā Berlīnē. Foto: ALEXEI NAVALNY HANDOUT/EPA

Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas direkcijas vadītājs Kirilo Budanovs sacījis, ka Krievijas opozīcijas politiķis Aleksejs Navaļnijs miris dabiskā nāvē - asins recekļa dēļ, ziņo medijs "Meduza".

Viņš to sacīja konferencē "Ukraina. 2024. gads".

Video: Pēdējais ieraksts, kurā iemūžināts Navaļnijs

Kirilo Budanovs sacīja: "Varbūt es jums likšu vilties, bet mēs zinām, ka viņš patiešām nomira no asins recekļa. Un tas vairāk vai mazāk apstiprinās. Tā diemžēl bija dabiska nāve."

Budanovs arī mudināja neticēt, ka režīms Krievijā "tiks satricināts dabiski, pats no sevis".

Cietumā mirušā Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija mirstīgās atliekas sestdien beidzot atdotas viņa mātei Ludmilai Navaļnajai, pavēstījusi politiķa preses sekretāre Kira Jarmiša.

"Alekseja līķis nodots viņa mātei. Liels paldies visiem, kas to pieprasīja kopā ar mums. (..) Bēres vēl tikai gaidāmas. Mēs nezinām, vai varasiestādes ļaus tās sarīkot tā, kā ģimene vēlas un kā Aleksejs ir pelnījis. Mēs sniegsim informāciju, tiklīdz tā būs pieejama," pavēstījusi Jarmiša.

Arī Navaļnija dibinātā Korupcijas apkarošanas fonda (FBK) direktors Ivans Ždanovs pateicies visiem, kas pieprasīja, lai opozīcijas līdera mirstīgās atliekas tiktu atdotas viņa ģimenei.

Kā ziņots, iepriekš Krievijas varasiestādes draudēja apbedīt Navaļniju Arktikas cietuma kolonijā, kur viņš nomira, ja viņa ģimene nepiekritīs slēgtai bēru ceremonijai.

Acīmredzami Krievijas diktators Vladimirs Putins un viņa rokaspuiši baidās, ka Navaļnija bēres var izvērsties plašā protesta akcijā pret totalitāro režīmu.

Komentāri (12)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu