Ceturtdien rīkos JRT ēku kompleksa atklāšanas pasākumu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Evija Trifanova/LETA

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ), Kultūras ministrija (KM) un Jaunais Rīgas teātris (JRT) ceturtdien, 29. februārī, rīkos JRT ēku kompleksa atklāšanas pasākumu, informēja VNĪ pārstāvji.

Pasākums notiks plkst.10 Lāčplēša ielā 25, Rīgā.

Pasākumā piedalīsies kultūras ministre Agnese Logina (P), VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs, JRT mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis un teātra valdes locekle Gundega Palma, arhitekte Zaiga Gaile, būvuzņēmuma "SBSC" vadības pārstāvji, projektētāju "Sarma & Norde arhitekti" partneris Jānis Norde.

JRT ēku kompleksa rekonstrukcija un pārbūve notika atbilstoši arhitektes Gailes iecerei un projektam - teju divtik ir palielināts ēkas apjoms ar sarežģītu pazemes konstrukciju izbūvi. Pazemes stāvā būs darbnīcas, savukārt vēsturisko teātra ēku papildina jauns piecstāvu nams ar divām "Black Box" zālēm, vairākām mēģinājumu zālēm un telpām aktieriem. Abas ēkas ir savienotas ar stiklotu eju.

Teātra Lielajā zālē ir saglabāti un restaurēti 20.gadsimta 30.gadu interjera elementi. Pārbūves rezultātā skatītājiem no jebkuras vietas gan parterā, gan balkonā būs ļoti laba redzamība un dzirdamība. Pēc pārbūves Lielās zāles parterā būs 322 skatītāju vietas, bet balkonā - 166 vietas.

"Black box" zālēm raksturīgo "nekurienes" sajūtu JRT nodrošina neitrālas betona pelēkas sienas, melni griesti un grīdas. Abu moderno zāļu gaismas un skaņas sistēmas, to digitālais un analogais vadības tīkls ir veidots tā, lai brīvi varētu mainīt konfigurāciju atbilstoši konkrētā uzveduma vajadzībām. Lielajā "Black box" zālē ir 230 skatītāju vietas, bet mazajā - 100 sēdvietas. Tāpat ir padomāts par vides pieejamību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Būvprojekta izstrāde sākta no 2018.gada, bet būvniecība - no 2020.gada. JRT ēku komplekss tika nodots ekspluatācijā 2023.gada 22.decembrī.

LETA jau rakstīja, ka par JRT būvniecību noslēgts līgums ar pilnsabiedrību "SBSC" par 32,4 miljoniem eiro, tostarp iekļaujot indeksāciju jeb samaksu par būvdarbu sadārdzinājumu. Pilnsabiedrību "SBSC" veido būvkompānijas "Skonto būve" un "Skonto Construction".

Sadarbība ar būvnieku notiek pēc principa "Projektē un būvē".

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu