"Esmu pārsteigts, ka dažus cilvēkus tas pat neaizkustina." Šolcs atkārtoti noraida "Taurus" piegādes Ukrainai (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Vācijas kanclers Olafs Šolcs
Vācijas kanclers Olafs Šolcs Foto: EPA/Scanpix

Vācijas kanclers Olafs Šolcs pirmdien, 25. februārī, atkārtoti noraidījis spārnoto raķešu "Taurus" piegādi Ukrainai, jo tas varot ieraut Vāciju karā.

"Esmu pārsteigts, ka dažus cilvēkus tas pat neaizkustina, ka viņi pat nedomā, vai tas, ko darām, nenovedīs pie dalības karā," aģentūras DPA redakcijas konferences laikā izteicās Šolcs.

Kanclers norādīja, ka "Taurus" ir ļoti liela darbības rādiusa ierocis un ka vācieši nevarot tādā mērā kontrolēt ukraiņu izraudzītos mērķus, kā to var briti un francūži, un ka to zinot ikviens, kam bijusi darīšana ar šīm raķetēm.

Šolcs esot pārsteigts, ka jautājums par "Taurus" piegādēm tiekot uzdots atkal un atkal, un viņu ļoti kaitinot līdzsvara trūkums starp to, kas šobrīd patiesi nepieciešams, un debatēm par šo konkrēto ieroču sistēmu.

Ukrainai trūkst visdažādākās tāldarbības munīcijas, taču ne šīs konkrētās raķetes no Vācijas, apgalvoja kanclers.

Raķetes "Taurus" paredzētas izšaušanai no lidmašīnām un var sasniegt mērķus 500 kilometru attālumā. Ukraina vēlas tās saņemt, lai nogrieztu frontē esošo krievu spēku apgādes ceļus.

Kijiva atkārtoti prasījusi Vācijai piegādāt raķetes "Taurus", norādot, ka tas ir vispiemērotākais ierocis dot triecienus krievu militārajiem mērķiem, kas atrodas tālu aiz frontes līnijas.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu