VIDEO Sensācijas turpinās - Igaunijas basketbolisti EČ kvalifikācijas mačā pārspēj Lietuvu

Igaunijas vīriešu basketbola izlase pirmdien savā laukumā pieveica Lietuvu 2025.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē.

Igaunija svinēja panākumu ar 65:59 (17:18, 24:19, 9:13, 15:9), izcīnot otro uzvaru divās spēlēs.

Mājiniekiem 18 punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Janari Joesārs, 13 punktus un piecas atlēkušās bumbas - Sīms Sanders Vene, bet 11 punktus un 13 atlēkušās bumbas - Maiks Kalevs Kotsars.

Viesiem 16 punktus guva Edgars Ulanovs, bet 14 punkti Toma Dimšas kontā.

Pirmajā ceturtdaļā lietuvieši pēc Mata Jogelas soda metiena panāca 18:12 pārsvaru, taču igauņi pirmās un otrās ceturtdaļas mijā veica 16:0 izrāvienu, pēc Maika Kaleva Kotsara divpunktu metiena panākot 28:18.

Otrā puslaika sākumā lietuvieši rezultātu izlīdzināja (41:41), mača turpinājumā lielāku pārsvaru par pieciem punktiem igauņiem iegūstot tikai mača nogalē, kad lietuvieši nesekmīgi centās atspēlēties.

Finālturnīrs, kurā vieta Latvijai jau ir nodrošināta, 2025.gada augustā un septembrī notiks Latvijā, Somijā, Polijā un Kiprā ar izšķirošās fāzes spēlēm Rīgā.