Krievijas aģenti cenšas saasināt šķelšanos sabiedrībā, uzsver Francijas izlūki

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: vchal/Shutterstock

Krievijas aģenti cenšas saasināt šķelšanos Francijas sabiedrībā, brīdina Francijas pretizlūkošanas dienests.

Francijas varasiestādes vērsušās pie savas valsts pilsoņiem ar aicinājumu ziņot par visām Krievijas aģentu darbībām, tuvojoties Parīzes olimpiskajām spēlēm.

Galvenā iekšējās drošības pārvalde (DGSI) dienesta ziņojumā aicināja policiju ziņot par pašām nebūtiskajām šādu aģentu darbības pazīmēm, brīdinot, ka viņi var izmantot jūtīgas tēmas, lai Francijas sabiedrībā stiprinātu neapmierinātību.

Krievijas izlūkdienests jau īsteno "alternatīvas metodes" viltus personu tīklu mobilizācijai, lai īstenotu iejaukšanos.

Daudzas no šīm viltus personām patiesībā ir Austrumeiropas valstu krievvaloddīgo kopienu pārstāvji. Daļa Francijā ieradusies uz neilgu laiku, bet daļa legāli vai nelegāli aizkavējusies ilgāk.

Viens no šādiem iejaukšanās aktiem bija Dāvida zvaigžņu krāsošana uz Parīzes namu sienām pērn oktobrī drīz pēc "Hamās" uzbrukuma Izraēlai. Izmeklēšanas ietvaros tika aizturēts kāds moldāvu pāris un identificēts ar viņiem saistīts moldāvu uzņēmējs, kas atbalsta Krievijas politiku.

Krievijas kampaņa vērsta uz neapmierinātības un iekšējās sašķeltības pastiprināšanu Francijas sabiedrībā, saasinot uzmanību uz jebkuru ērtu tematu - no pensiju reformas līdz olimpisko spēļu nomelnošanai, teikts dokumentā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu