Kukuļdošanas izmeklēšanā iesaistītais Vaivods pārtrauc pildīt Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumus (4)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora amata pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods.
Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora amata pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Kukuļdošanas izmeklēšanā iesaistītais Jānis Vaivods vairs nepildīs Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumus, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Vaivods Ārtelpas un mobilitātes departamenta (iepriekš Satiksmes departamenta) direktora pienākumus uz laiku līdz jauna direktora iecelšanai amatā veica no 2021.gada 26.maijā.

Ar Rīgas domes priekšsēdētāja Viļņa Ķirša (JV) šī gada 26.februāra rīkojumu departamenta direktora pienākumus uz laiku ir uzdots veikt departamenta Satiksmes organizācijas un projektu vadības pārvaldes priekšniecei Rudītei Reveliņai.

Veicot grozījumus rīkojumā, ar kuru Vaivodam bija uzdoti departamenta direktora pienākumi, noteikts, ka Vaivods šos pienākumus turpmāk neveiks.

LETA jau ziņoja, ka lietā, kurā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pirmdien veica kriminālprocesuālās darbības Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamentā, tiek izmeklēta iespējama kukuļa lielā apmērā piedāvāšana, aģentūra LETA uzzināja KNAB.

KNAB pirmstiesas izmeklēšanā pārbauda ziņas, ka Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumu izpildītājs, iespējams, izteicis kukuļa lielā apmērā piedāvājumu citai valsts amatpersonai, lai tā izmantotu savu dienesta stāvokli un pieņemtu labvēlīgu lēmumu kukuļa piedāvātāja interesēs.

KNAB kriminālprocesu sāka šogad 8.janvārī par iespējamu kukuļa lielā apmērā piedāvāšanu. KNAB iespējamā kukuļa summu neatklāja, bet saskaņā ar likumu liels apmērs ir sākot no 50 minimālās mēnešalgām jeb 35 000 eiro.

Divām kriminālprocesā iesaistītām personām ir tiesības uz aizstāvību. Patlaban vienai personai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, taču nav saistīts ar aizliegumu ieņemt noteiktu amatu, norādīja KNAB.

Birojs norāda, ka pirmstiesas izmeklēšana nav saistīta ar Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta ikdienas darbību.

Komentāri (4)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu