Vilks atstās LNB direktora amatu (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Andris Vilks Nacionālajā bibliotēkā
Andris Vilks Nacionālajā bibliotēkā Foto: kadrs no video

Kultūras ministrija (KM) izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) direktora amatu, informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Konkurss izsludināts, KM saņemot ilggadējā LNB direktora Andra Vilka iesniegumu, kurā pausta vēlēšanās no 2.septembra pārtraukt darba tiesiskās attiecības.

Pretendenti pieteikumus konkursā aicināti iesniegt līdz 8.martam. Būtiskākie LNB direktora amata pienākumi ir bibliotēkas darba plānošana, vadīšana un koordinēšana, nodrošinot tās mērķu un uzdevumu izpildi, LNB krājuma un datu pārvaldības ilgtspējīgas attīstības nodrošināšana, LNB kā pētniecības un izglītības iestādes attīstības veicināšana.

Tāpat direktora pienākumos ietilpst LNB kā Digitālā kultūras mantojuma kompetences centra funkciju nodrošināšana, bibliotēkas darbības un attīstības stratēģijas izstrāde un aktualizēšana, kā arī šo funkciju īstenošanas plānošana, koordinēšana un kontrolēšana, regulāras LNB darbības izvērtēšanas un darbības pārskata sagatavošanas nodrošināšana, LNB pieejamības un pakalpojumu kvalitātes pilnveides nodrošināšana, nosakot bibliotēkas pamatdarbības prioritātes, un tā īstenošanas uzraudzīšana, LNB finansiālās, juridiskās un administratīvās darbības nodrošināšana tās mērķu un uzdevumu īstenošanai atbilstoši normatīvo aktu prasībām, iesaistīšanās Eiropas Savienības investīciju un finansējuma apgūšanā, LNB sadarbības ar citām kultūras mantojuma institūcijām un akadēmisko vidi sekmēšana.

Pretendentiem izvirzītās prasības ir akadēmiskā augstākā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība humanitārajā vai sociālajā zinātnē, vismaz trīs gadu darba pieredze vadošā amatā valsts vai pašvaldību iestādē, kapitālsabiedrībā, biedrībā vai nodibinājumā, kas iegūta aizvadīto piecu gadu laikā, teicamas latviešu valodas un labas angļu valodas zināšanas.

Tāpat vēlama ir darba pieredze projektu vadībā, zināšanas par iestādes darbību reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem un LNB darbību un funkcijām, kā arī zināšanas par valsts iestādes finanšu un budžeta vadības principiem un labas zināšanas un izpratne par bibliotēkas nozari un tās attīstības tendencēm. Tiks vērtēta arī pretendentu orientācija uz rezultātu sasniegšanu, komandas vadīšanas prasmes, stratēģiskais redzējums, attiecību veidošana un uzturēšana.

Atklātā konkursa pretendentiem būs jāiesniedz un konkursa komisijai jāprezentē paša izstrādāts LNB turpmākās darbības attīstības piedāvājums pieciem gadiem, kurā norādīti tā īstenošanas veidi un līdzekļi. LNB direktora atalgojums paredzēts 4116 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu