Krustpils un Salas pagastam plūdos trakākais jau pagājis, spriež Ragainis

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis piedalās paplašinātajā Latvijas Pašvaldību savienības valdes sēdē, kuras laikā pašvaldību vadītāji tiekas ar Ministru prezidenta amata kandidāti Eviku Siliņu.
Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis piedalās paplašinātajā Latvijas Pašvaldību savienības valdes sēdē, kuras laikā pašvaldību vadītāji tiekas ar Ministru prezidenta amata kandidāti Eviku Siliņu. Foto: Lita Millere/LETA

Ūdens līmenim Daugavā pie Zeļķiem pazeminoties, izskatās, ka Krustpils un Salas pagastam šajos plūdos trakākais ir aiz muguras, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis (LZP).

Viņš apstiprināja, ka ūdens līmenis pie Zeļķiem ir krities aptuveni par 30 centimetriem. Daugava cīņā ar ledu vakar un pa nakti ir izlauzusi diezgan platu joslu Pļaviņās, pa kurieni ūdens tagad lēnām plūst prom, skaidroja Ragainis.

Viņš sacīja, ka ir sākusi kustēties arī "ledus aste", kas bija lejpus Zeļķiem, un, ja tā nesablīvēsies, tad ūdens līmenis applūdušajās teritorijās piektdien ievērojami kritīsies.

Vaicāts, kā pašvaldība tiek galā ar palīdzības sniegšanu plūdu skartajiem iedzīvotājiem, Ragainis atbildēja, ka ar to nav problēmu - tiek palīdzēts visiem, kam tas nepieciešams, ja vien pašvaldība par to uzzina.

Kā ziņots, Daugavā pie Zeļķu dzelzceļa tilta, kas atrodas starp Jēkabpili un Pļaviņām, ūdens līmenis pagājušajā naktī lēni pazeminājās, piektdienas rītā tās sāka kristies strauji, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.

Plkst.7 ūdens līmenis noslīdēja līdz aptuveni 8,5 metru atzīmei. Ceturtdien tas sasniedza 9,56 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta - augstāko līmeni kopš 2010.gada paliem, kad naktī no 29. uz 30.martu ūdens īslaicīgi pakāpās līdz 9,65 metru atzīmei.

Pļaviņās ūdens līmenis Daugavā svārstās aptuveni pusmetra robežās, savukārt Jēkabpilī tas sācis pazemināties. Pie Līvāniem ūdens līmenis Daugavā ir stabils, pie Daugavpils un augšpus tās ūdens līmenis mazliet paaugstinās.

Jēkabpils pilsētā un augšpus Jēkabpils plūdu draudu praktiski nav, jo upē turpinās tikai reta ledus iešana, sniegs ir nokusis un nokrišņi tuvākajās dienās nav gaidāmi.

Daugavas posmā no Jēkabpils līdz Pļaviņām, kā arī Aiviekstes lejtecē joprojām spēkā LVĢMC izsludinātais oranžās pakāpes brīdinājums, šaurākā teritorijā - galvenokārt no Sakas salas līdz Zeļķu tilta apkārtnei - spēkā sarkanais plūdu brīdinājums.

Hidrologi norāda, ka Pļaviņu ūdenskrātuvē turpinās ledus masu kustība un veidojas lielāki izskalojumi.

Līdz ar sausāka laika iestāšanos ūdens līmenis Latvijas upēs sāk pazemināties. Tā paaugstināšanās turpinās Daugavas pietekās Dubnā un Aiviekstē, kā arī Gaujā un vēl dažu upju posmos. Nākamnedēļ visās upēs gaidāms ūdens līmeņa kritums.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu