FOTO ⟩ Haiti galvaspilsētā bruņotas bandas mēģina pārņemt kontroli. Nogalināti vairāki policisti

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Haiti galvaspilsētā Portoprensā no ceturtdienas notiek galēja vardarbība, kuru īsteno bandas ar mērķi gāzt Haiti premjerministru Arielu Anrī.

Ceturtdien šajā vardarbībā tika nogalināti vismaz četri policisti, bet piektdien notika apšaudes pie starptautiskās lidostas un cietuma.

Bruņotas bandas pēdējos gados ir pārņēmušas kontroli par vairākiem Haiti rajoniem. Jaunākos uzbrukumus koordinēti īsteno bandas, kas vienojušās zem saukļa "Vivre Ensemble" ("Dzīvot kopā").

Bandas līderis Džimijs Šerizjē ar iesauku "Barbekjū" sociālajos medijos ievietotā video pirms vardarbības sākuma paziņoja, ka bruņotie grupējumi darbojas saskaņoti, "lai panāktu premjerministra Ariela Anrī atkāpšanos".

Anrī piektdien Kenijas galvaspilsētā Nairobi parakstīja vienošanos ar Keniju, kas nosūtīs policiju uz Haiti, lai vadītu ANO atbalstītu likumības un kārtības misiju nemierīgajā Karību jūras valstī.

Tikmēr Haiti apmēram 10 policisti protestēja pie vadības biroja, pieprasot atrast četru noslepkavoto kolēģu līķus.

Ielas Portoprensā bija nobloķētas ar degošām barikādēm.

Haiti Valsts universitātes slimnīca, kas ir viena no lielākajām publiskajām slimnīcām galvaspilsētā, ceturtdien uzņēma vismaz 25 ievainotus cilvēkus.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu