Rīgas domnieki pieprasa "Ghetto Games" pasākumiem kļūt klusākiem

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Griziņkalna sporta kompleksā, notiek jaunās ielu sporta un kultūras kustības "Ghetto Games" sezonas atklāšanas pasākums. Ilustratīvs foto
Griziņkalna sporta kompleksā, notiek jaunās ielu sporta un kultūras kustības "Ghetto Games" sezonas atklāšanas pasākums. Ilustratīvs foto Foto: Zane Bitere/LETA

"Ghetto Games" pasākumiem būs jākļūst klusākiem, paredz šodien Rīgas domes Īpašuma komitejas deputātu atbalstītais domes lēmumprojekts, ar kuru plānots daļu Grīziņkalna turpināt nodot bezatlīdzības lietošanā biedrībai "Streetbasket".

Lai gan biedrība lūdza nodot īpašumu tās lietošanā uz 10 gadiem, lai turpinātu aktivitātes "vietā, kas 15 gadu laikā mērķtiecīgi attīstīta un kļuvusi par nacionāla mēroga nozīmes sporta un aktīvās izklaides centru", tomēr deputāti vienojās 6678 kvadrātmetrus lielo īpašumu biedrībai nodot bezatlīdzības lietošanā uz diviem gadiem.

Papildus tam līgumā paredzēts iekļaut nosacījumu, ka minētajā teritorijā nakts stundās no plkst.23 līdz 7 jāievēro klusums, neorganizējot sporta pasākumus vai ar sportu saistītas aktivitātes šajā laikā.

Iespējamie trokšņa avoti, piemēram, skaļruņi, mūzikas atskaņotāji un citas ierīces pasākumu rīkotājiem būs jānovieto tā, lai tie nebūtu vērsti pret dzīvojamām teritorijām, kā arī jānodrošina, lai radītā skaņas jauda nepārsniedz 80 decibelus, tādējādi nepakļaujot iedzīvotājus paaugstināta trokšņa ietekmei.

Biedrība neiebilda pret to, ka Grīziņkalna sporta kompleksam piegulošie celiņi netiek izmantoti kā autostāvvieta. Taču iebilda pret nosacījumu, ka Grīziņkalna sporta kompleksā nevar iebraukt mašīnas, kurām nav "Rīgas mežu" caurlaides. To esot sarežģīti un finansiāli dārgi nodrošināt, jo pasākumu vajadzībām tiek nodrošināta tualešu ievešana/izvešana un tīrīšana, miskastu izvešana/ievešana, katru nedēļu biedrības sadarbības partneri piegādā balvas, kopējais automašīnu apjoms visas aktīvās pasākumu sezonas ietvaros, ir ap 50 vienībām.

Šīs automašīnas teritorijā neuzturas ilgāk par pusstundu, bet katra šāda caurlaide izmaksātu 60 eiro, kopā veidojot tēriņus ap 3000 eiro.

Savus iebildumus pret biedrības rīkotajiem pasākumiem pauda arī teritorijas apsaimniekotājs "Rīgas meži". Ņemot vērā, ka "Getto Games" teritorijā nedrīkst lietot alkoholu un smēķēt, tad daļa jaunieši dodas to darīt "Rīgas mežu" apsaimniekotajā teritorijā.

Parkā izvietotās atbalsta sienas tiekot apzīmētas un plašā parka teritorijā ārpus atkritumu urnām atrodas gadījuma atkritumi. Visticamāk, "Ghetto Games" apmeklētāju rīcības rezultātā parkā ik pa brīdim fiksēti kādu infrastruktūras elementu postījumi.

Tādēļ, "lai turpmākā sadarbība būtu abpusēji patīkama un koleģiāla", "Rīgas meži" izvirzīja savus nosacījumus, piemēram, par atkritumu apsaimniekošanu.

Gala lēmums par Grīziņkalnā esošās teritorijas nodošanu lietošanai biedrībai "Streetbasket" būs jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, biedrība "Streetbasket" reģistrēta 2009.gadā. Tās amatpersonas ir Ieva Gulbe, Anna Gulbe un "Getho Games" līderis Raimonds Elbakjans.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu