Daudzsēriju filma "Padomju džinsi" triumfē Francijas festivālā "Series Mania 2024"

Foto: Zane Bitere/LETA

Latvijas režisoru Staņislava Tokalova un Jura Kursieša režisētā daudzsēriju filma "Padomju džinsi" Francijas pilsētā Lillē notikušajā filmu un seriālu festivālā "Series Mania 2024" ieguvusi apbalvojumu "Skatītāju balva", ziņots festivāla "X" kontā. 

Savukārt filmas galvenās lomas atveidotājs Kārlis Arnolds Avots ārvalstu darbu panorāmas ietvaros tika pie balvas "Labākais aktieris". 

Festivāls "Series Mania" Lillē notiek kopš 2018. gada un ir viens no lielākajiem festivāliem Eiropā, kurā tiek apbalvotas daudzsēriju filmas un televīzijas seriāli

Jau ziņots, ka daudzsēriju filma "Padomju džinsi" Latvijas kinoteātros skatāma no 1. marta. Nacionālās kino balvas "Lielā Kristapa" pasniegšanas ceremonijā daudzsēriju filma plūca uzvaras laurus un saņēma balvas trīs kategorijās, to atzina par labāko daudzsēriju filmu.

"Lielā Kristapa" balvu kā labākie scenāristi saņēma Tokalovs, Teodora Markova un Valdemars Kalinovskis, savukārt par labāko aktieri tika atzīts Kārlis Arnolds Avots.

Ārvalstīs seriāls iekļauts Berlīnes Starptautiskā kinofestivāla programmā "Berlīnes seriālu tirgus atlase 2024".

Seriālam "Padomju džinsi" ir astoņas sērijas, kas stāsta, kā rokenrola fans un sīks noziedznieks Renārs, kurš tirgojas ar rietumu džinsiem un mēģina apmānīt sistēmu un nopelnīt naudu, satiek savu mūža mīlu Tīnu.

Renārs uzsāk sadarbību ar psihiatriskās slimnīcas direktoru, kurš no tā gūst labu peļņu un pretī sola Renāram brīvību. Džinsi gūst popularitāti Latvijas jauniešu vidū, un Renārs kļūst par anonīmu pagrīdes leģendu. Valsts drošības komiteja (VDK) pa visu valsti meklē šo šūšanas darbnīcu. Viņu redzeslokā nonāk Renārs, līdz viņi viņu beidzot ielenc, lai gan neko nevar pierādīt.

Konflikts starp Renāru un VDK aģentu iziet ārpus džinsiem un krimināllietām - tas kļūst par dzīves filozofiju un ideoloģiju sadursmi. Soli pa solim Renārs kļūst par īstu dumpinieku, džinsu bizness vairs nav rīks brīvības iegūšanai, bet gan protesta veids.

Galvenās lomas seriālā atveido Avots, somu aktrise Āmu Milonofa un Igors Šelegovskis. Citus personāžus atveidos Andris Keišs, Gints Grāvelis, Dainis Gaidelis, Ivars Krasts, Gundars Āboliņš, Jevgēnijs Isajevs, Jānis Jarāns, Nikolajs Šestaks, Valentīns Novopoļskis, Gatis Gāga, Indra Briķe, Juris Bartkevičs, Matīss Ozols, Jānis Skutelis, Jurijs Djakonovs, Baiba Broka un citi.

Seriāla idejas autors ir Tokalovs. Scenārija autori ir Tokalovs, Markova un Kalinovskis, režisori - Tokalovs un Kursietis. Filmas operators ir Valdis Celmiņš, mākslinieces - Laura Dišlere un Zanda Landrāte-Bedrīte, kostīmu māksliniece -Liene Bite, grima māksliniece - Maija Gundare, komponists - Kārlis Auzāns, skaņu režisors - Ernests Ansons, montāžas režisors - Oskars Morozs. Seriāla producente ir Aija Bērziņa no studijas "Tasse Film".

Redaktors iesaka
Nepalaid garām