Latvijā turpina samazināties gripas un kovida izplatība

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
"Astra Zeneca" vakcīna pret Covid-19. Ilustratīvs attēls.
"Astra Zeneca" vakcīna pret Covid-19. Ilustratīvs attēls. Foto: Paula Čurkste/LETA

Pagājušajā nedēļā Latvijā turpināja samazināties gripas un Covid-19 pacientu skaits, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

Pagājušajā nedēļā monitoringā iesaistīto ģimenes ārstu praksēs ar akūtu augšējo elpceļu infekcijas simptomiem kopā bija vērsušies 725 pacienti, no kuriem 137 pacientiem noteikta diagnoze gripa, nedēļu iepriekš bija 180 šādi pacienti, bet divas nedēļas iepriekš - 238 pacienti. Gripas gadījumi reģistrēti Ventspilī, Rēzeknē, Daugavpilī, Rīgā, Jelgavā, Jēkabpils novadā, Valmieras novadā un Liepājā. Gripas gadījumi reģistrēti visās vecuma grupās. Lielākā gripas intensitāte reģistrēta bērnu līdz četru gadu vecumam grupā.

Pagājušās nedēļas laikā no gripas miruši seši cilvēki, sasniedzot 55 nāves gadījumus kopumā visa monitoringa laikā. Visiem mirušajiem vēl bez gripas bijušas arī vairākas blakus saslimšanas.

SPKC norāda, ka daudzās Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas (ES/EEZ) valstīs ziņo par gripas aktivitātes samazināšanās tendenci vai stabilizāciju. ES/EEZ vidējais gripas pozitīvo testu īpatsvars bijis līdz 15%, bet nedēļu iepriekš - 13%.

Arī Covid-19 gadījumu skaits Latvijā turpina samazināties - laboratoriski apstiprināti 17 gadījumi, kamēr nedēļu iepriekš bija fiksēti 22 saslimušie. Stacionēti 17 Covid-19 pacienti, nedēļu iepriekš - 36, bet divas nedēļas iepriekš - 31.

SPKC norāda, ka jau trešo nedēļu pēc kārtas stacionāros nav pacientu ar smagu Covid-19 slimības gaitu, tomēr pagājušajā nedēļā reģistrēti trīs Covid-19 pacientu nāves gadījumi. Nedēļu iepriekš tādu bija seši.

SPKC atgādina, ka visefektīvākais veids, kā aizsargāties no nopietnas saslimšanas ar gripu un Covid-19, ir vakcinācija. Vakcinācijas iestādēm pašreiz arī ir iespēja izmantot to rīcībā esošās valsts apmaksātās vakcīnas pret gripu, lai vakcinētu ikvienu iedzīvotāju, tas ir ārpus riska grupām.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu