Astoņas idejas, kā pavadīt Lieldienas dažādās Latvijas vietās

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Zane Bitere/LETA

Šogad Latvijā norisināsies daudzas un dažādas Lieldienu aktivitātes, kas lieliski papildinās ierasto olu krāsošanu un svētku mielastu mājās. Apkopotas astoņas interesantas idejas lustīgai un radošai Lieldienu svinēšanai, ko apvienot ar Latvijas pilsētu apceļošanu un iepazīšanu.

Porcelāna šķīvju apgleznošana Rīgas Porcelāna muzejā

Rīgas Porcelāna muzejā norisināsies radošā darbnīca, kurā būs iespējams uzzināt par Latvijā ražotiem porcelāna izstrādājumiem, kā arī dekorēt porcelāna šķīvjus Lieldienu tematikā ar virsglazūras krāsām. Pasākums norisināsies no 28. līdz 30. martam no plkst. 11.30 līdz 13.30 un no plkst. 15 līdz 17. Aktivitātes būs piemērotas bērniem no sešu gadu vecuma. Nepieciešams iepriekš pieteikties, jo vietu skaits ir ierobežots.

Lieldienu zaķu pēdu meklēšana Salaspilī

No 29. marta līdz 1. aprīlim Salaspilī būs paslēpušies 12 zaķi – iespēja 6 km garā pastaigā, iepazīt Salaspili, izmantot spēles karti ar uzdevumiem, atrast zaķus un sacenties par balvām! Digitālā karte būs pieejama no 25. marta. Pirms spēles tiks publicēta saite, kurā iesniegt atbildes.

3. aprīlī tiks organizēta izloze, kurā varēs laimēt balvas no vietējiem amatniekiem un mājražotājiem. 

Milzu zaķis Dobelē

Dobeles vēsturiskajā Tirgus laukumā 31. martā no plkst. 11.00 līdz 14.00 norisināsies dažādas bērniem saistošas aktivitātes – būs iespēja satikt trušus un kazas, pacienāt viņus ar našķiem, doties izjādē ar ponijiem, piedalīties spēlēs, satikt pasaku tēlus, vārīt Lieldienu olas lielajā katlā uz uguns, kā arī radoši tās izdekorēt. Tirgus laukumā tiks uzstādīts arī trīs metrus augsts zaķis, pie kura varēs iemūžināt atmiņas skaistās fotogrāfijās.

Olu izstāde un nēģu degustācija Doles salā

31. martā no plkst. 11.00 līdz 14.00 Daugavas muzeja parkā norisināsies Lieldienu svinības, kuru laikā būs iespēja krāsot un ripināt olas, piedalīties tradicionālās Lieldienu spēlēs, veidot olu izstādi, doties olu medībās, kā arī degustēt salakas un nēģus kopā ar Doles zvejniekiem. Par mūziku un Lieldienu tradīcijām pasākumā parūpēsies folkloras kopa. Pasākuma laikā būs iespējams arī apskatīt Daugavas stāstu muzeja pamatekspozīcijā. Līdzi nepieciešams ņemt rakstāmpiederumus un skaistāko olu, ar kuru piedalīties Lieldienu olu izstādē. 

Olu krāsošanas maratons pasaku pasaulē Tērvetē

Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē varēs piedalīties olu krāsošanas maratonā, izzināt pavasara saulgriežu tradīcijas ar folkloras kopu, piedalīties rotaļā un radoši darboties. Pasākums norisināsies 31. martā no plkst. 12.00 līdz 16.00. Jāņem vērā, ka dalībai nepieciešams iegādāties dabas parka ieejas biļetes.

Lieldienu pārgājiens Jelgavas novadā

Ja vēlaties aktīvi sagaidīt svētkus, Lielajā Piektdienā, 29. martā, ir iespēja doties aptuveni 3 km garā pārgājienā no Ložmetējkalna Jelgavas novadā. Pastaigas noslēgumā būs iespēja sasildīties pie ugunskura, malkot gardu tēju, šūpoties, meklēt un ripināt olas, kā arī tās nokrāsot, izmantojot dabas materiālus. Pārgājiens norisināsies no plkst. 12.00 līdz plkst. 15.00. Līdzi ņemams ūdens, uzkodas un baltas olas krāsošanai. 

Lieldienu skrējiens Valkā par vienu nokrāsotu olu

Dodieties uz Latvijas - Igaunijas robežu, lai piedalītos Lieldienu zaķa skrējienā. 1. aprīlī jau no plkst. 10 pie Valkas pilsētas kultūras nama būs pieejamas dažādas aktivitātes bērniem, savukārt no plkst. 11 līdz 12 reģistrācija skrējienam. Dalības maksa – viena nokrāsota ola. Izmantojiet unikālo iespēju pilsētas centrā vienlaikus atrasties divās valstīs un apvienojiet Lieldienu aktivitātes ar tūrisma objektu apskatīšanu.

Lieldienu šūpošanās un trušu parāde Rīgā

30. martā no plkst. 10.00 līdz 16.00 Imantas tirgū bērnus sagaidīs trušu parāde – iespēja gan apskatīt, gan samīļot Lieldienu zaķus no "Trušu muižas". Tāpat kā zaķi, arī šūpošanās ir svarīgs Lieldienu simbols un tradīcija. 31. martā un 1. aprīlī tiks izvietotas īpašas "Saules šūpotnes", kur no plkst. 11.00 līdz 20.00 būs iespēja izšūpoties un sekot tautas tradīcijām un ticējumiem. Šūpoles atradīsies Doma laukumā, Rātslaukumā, Līvu laukumā, Bastejkalnā, Ziemeļblāzmas parkā un pie kultūras centriem "Imanta" un "Iļģuciems".

Informāciju sagatavoja automašīnu nomas un pilna servisa līzinga pakalpojumu sniedzējs "Avis".

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu