FOTO un VIDEO Atzīmējot Latvijas 20. gadadienu NATO, virs Brīvības pieminekļa lido sabiedroto iznīcinātāji

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
20 gadi NATO: virs Brīvības pieminekļa notiek iznīcinātāju zemais pārlidojums
20 gadi NATO: virs Brīvības pieminekļa notiek iznīcinātāju zemais pārlidojums Foto: Jānis Škapars/TVNET GRUPA

Ceturtdien, 28. martā, plkst. 12.55 Rīgā virs Brīvības pieminekļa notika sabiedroto gaisa spēku iznīcinātāju zemais pārlidojums, demonstrējot NATO Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijas klātbūtni mūsu reģionā.

Foto: 20 gadi NATO: virs Brīvības pieminekļa notiek iznīcinātāju zemais pārlidojums

Jau ziņots, ka Aizsardzības ministrija visas dienas gaitā aicina iedzīvotājus apmeklēt Latvijas dalības NATO 20. gadadienai veltītos pasākumus, lai kopā svinētu divdesmitgadi kopš Latvijas pievienošanās spēcīgākajai militārajai aliansei, informēja ministrija.

Ceturtdien no plkst. 8.30 līdz 9 pie Brīvības pieminekļa norisinājās zibakcija - lielizmēra karoga "Latvija NATO-20" izritināšana, kurā aicināts piedalīties ikviens interesents. Zibakcijas laikā muzikālu priekšnesumu sniedza Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris.

Plkst. 12.40 pie Brīvības pieminekļa notika NATO Militārās komitejas priekšsēdētāja admirāļa Roba Bauera vizītei Latvijā veltīta ziedu nolikšanas ceremonija, kurā piedalījās aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P) un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Foto: NATO Militārās komitejas priekšsēdētāja admirāļa Roba Bauera vizītei Latvijā veltīta ziedu nolikšanas ceremonija

Plkst. 13 Brīvības laukumā pie Brīvības pieminekļa NATO Militārās komitejas priekšsēdētājs un aizsardzības ministrs atklāja foto izstādi "Latvija NATO-20", kas vēsta par Latvijas ceļu uz NATO, Latvijas ieguldījumu NATO, dalību starptautiskajās operācijās, sabiedroto kopīgām mācībām Latvijā un ārvalstīs un citām ar Latvijas dalību NATO saistītām tēmām.

Izstādes atklāšanā piedalījās NATO dalībvalstu karavīri, kuri šobrīd rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, un muzikālo priekšnesumu sniedza Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris.

Izstāde pie Brīvības pieminekļa būs apskatāma līdz 25. aprīlim.

No plkst. 8.30 līdz 16 Brīvības laukumā arī iespējams apskatīt Latvijas un sabiedroto valstu militārās tehnikas izstādi, kā arī tikties ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīriem.

Foto: Pie Brīvības pieminekļa apskatāma NATO militārās tehnikas izstāde

Savukārt plkst. 15.00 Latvijas Kara muzejā norisināsies Latvijas dalības NATO 20. gadadienai veltītas pastmarkas un aploksnes "Latvija NATO-20" zīmogošanas pasākums un izstādes "NATO - Tev un Latvijai" atklāšana. Izstāde ietvers mākslinieciski veidotus ziņu portālus un sociālo mediju platformas, kā arī unikālus vēstures priekšmetus, kas ļaus izsekot Latvijas iestāšanās NATO procesam. Izstāde būs apskatāma līdz 2024. gada augustam.

NATO Militārās komitejas priekšsēdētājs admirālis Robs Bauers vizītē Latvijā uzturēsies līdz 29. martam. Vizītes laikā NATO Militārās komitejas priekšsēdētājs tiksies ar aizsardzības ministru Sprūdu un Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Kalniņu, lai pārrunātu aktuālos starptautiskās un reģionālās drošības jautājumus.

Pēc izstādes "Latvija NATO-20" atklāšanas, kas sākas plkst. 13, Brīvības laukumā pie Brīvības pieminekļa masu mediji varēs tikties ar NATO Militārās komitejas priekšsēdētāju, admirāli Robu Baueru.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu