VIDEO ⟩ Grevcova reaģē uz prokuratūras lēmumu viņu izsludināt meklēšanā (10)

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Ekrānuzņēmums no video/Cardinalis Ravus/"X"

Bijusī Saeimas deputāte Glorija Grevcova (Apvienība "Jaunlatvieši") sociālajos tīklos publicējusi video, kurā komentē prokuratūras lēmumu viņu izsludināt meklēšanā saistībā ar apsūdzībām Krievijas kara noziegumu attaisnošanā.

Video Grevcova krievu valodā norāda, ka par prokuratūras lēmumu uzzinājusi no mediju publikācijām. Tāpat viņa uzsver, ka katru dienu atrodoties savā dzīvesvietā un jau pēc pāris stundām grasoties doties uz prokuratūru. 

"Lūk, ko es jums teikšu – tā nav patiesība, es kontaktējos ar prokuroru, kuru sauc Salvis. Viņš man atsūtīja pavēsti, uz kuru atbildēju, ka konkrētajā laikā nevaru ierasties uz nopratināšanu, jo tajā laikā es atrados probācijas centrā," saka Grevcova. 

Jau ziņots, ka Grevcova neesot reaģējusi uz izsūtītajām pavēstēm, nelīdzējusi arī piespiedu atvešana, tādēļ šonedēļ viņa izsludināta meklēšanā, aģentūra LETA noskaidroja prokuratūrā.

LETA pārliecinājās, ka, neraugoties uz izsludināšanu meklēšanā, Grevcova joprojām ir aktīva sociālajos tīklos. Tāpat eksdeputāte no "Apvienības jaunlatvieši" saraksta ir pieteikta kā otrais numurs vasarā paredzētajām Eiroparlamenta vēlēšanām.

Apsūdzība sievietei celta pēc diviem Krimināllikuma pantiem, proti, par kara noziegumu attaisnošanu un nacionālā naida izraisīšanu. Par šādiem nodarījumiem var piemērot brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, probācijas uzraudzību, sabiedrisko darbu, naudas sodu.

Izmeklēšanu pirms lietas nodošanas prokuratūrā veica Valsts drošības dienests (VDD).

Kriminālprocesu pret Grevcovu VDD sāka saistībā ar video koplietošanas platformā "TikTok" toreizējās deputātes publicētu videouzrunu, kurā Grevcova apšaubīja Latvijas Okupācijas muzejā izvietotās un gida paustās informācijas atbilstību patiesībai.

Izmeklēšanā dienests sociālās tīklošanās vietnēs konstatēja arī citas personas publicētas videouzrunas, kas satur Krimināllikumā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmes. Grevcovas publicētajos videomateriālos VDD konstatēja Krievijas īstenoto kara noziegumu Ukrainā attaisnošanu.

Jau ziņots, ka 2023.gada janvāra beigās VDD noslēdza pārbaudi saistībā ar toreizējās partijas "Stabilitātei" pārstāves Grevcovas publiskajiem izteikumiem Latvijas Okupācijas muzeja apmeklējuma laikā, pieņemot lēmumu sākt kriminālprocesu par PSRS un nacistiskās Vācijas īstenotās Latvijas okupācijas iespējamu rupju noniecināšanu.

Grevcovas "TikTok" kontā tika ievietots un vēlāk izdzēsts video vēstījums krievu valodā, kurā politiķe klāstīja, ka atnākusi uz "tā saucamo Okupācijas muzeju". Grevcova video apgalvoja, ka muzejā "nesakrīt fakti" un ka gids stāstot "paralēlo, izdomāto vēsturi".

"Kas tas par muzeju un tieši kāpēc, kādu mērķu labad tas ir radīts? (..) Apskatījām visus eksponātus, un sapratām - re, kā mūs muļķo, kā mūs muļķo," video tika paudusi Grevcova, kura muzejā redzēto dēvēja par "īstu propagandu".

Tāpat Grevcova kādā no saviem video "TikTok" apgalvojusi, ka Ukrainā notiek pilsoņu karš, pilsoņu karš pēc visām normām un kanoniem, kad ukraiņu tauta cīnās pret Ukrainas armiju.

"Tas ir viss ko es zinu. Tā, ka nevajag te spekulēt un stāstīt man, ka Krievija kādam uzbrūk. Es zinu, kas notiek, es redzu, kā ukraiņi cīnās pret savējiem, bet pēc visām normām tas ir pilsoņu karš," tika spriedelējusi Grevcova.

Šis video bija publicēts pirms Grevcovas 2023.gada 22.janvārī publicētās video uzrunas par Latvijas Okupācijas muzeja apmeklējumu.

Tikmēr Augstākā tiesa ir atteikusies ierosināt kasācijas tiesvedību krimināllietā, kurā līdzšinējā 14.Saeimas deputāte Grevcova bija apsūdzēta par nepatiesu ziņu sniegšanu Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK). Līdz ar to stājās spēka Rīgas pilsētas tiesas spriedums, ar kuru Grevcova atzīta par vainīgu un sodīta ar sabiedrisko darbu 160 stundu apmērā, un tādējādi deputāte šogad februārī zaudēja arī vietu Saeimā.

Komentāri (10)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu