Apcietina jaunieti, kurš Vecrīgā krieviski slavināja Putinu un kara noziegumus (9)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Valsts policija. Ilustratīvs attēls.
Valsts policija. Ilustratīvs attēls. Foto: Valsts policija

Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 5. biroja 1. nodaļā šā gada 28. martā sākts kriminālprocess par kara noziegumu un Krievijas diktatora Vladimira Putina slavināšanu, ko publiski Vecrīgā veicis kāds 2002. gadā dzimis jaunietis, portālu "Apollo.lv" informēja VP.

Persona uzreiz aizturēta, un nākamajā dienā jaunietim piemērots apcietinājums. Sāktais kriminālprocess kvalificēts pēc 74.1 panta pirmās daļas, tajā turpinās izmeklēšana.

Pagājušās nedēļas izskaņā, 28. martā, Valsts policijas Kriminālpolicijas pārvaldes 5. biroja 1. nodaļā tika sākts kriminālprocess par to, ka 2024. gada 28. martā Vecrīgā 2002. gadā dzimis jaunietis slavinājis militāro agresiju un Vladimiru Putinu.

Jaunietis agresīvā tonī krieviski izkliedzis vairākas kara noziegumu un Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu slavinošas frāzes, apzinoties, ka viņa teikto dzirdēs Rīgas pašvaldības policijas darbinieki, personas, kuras atradās notikuma vietā, un arī jebkurš garāmgājējs.

Jāpiemin, ka jaunietis bija alkoholiska reibumā.

Valsts policijas amatpersonas, saņēmušas informāciju par notikušo, personu aizturēja un ievietoja īslaicīgās aizturēšanas vietā. Nākamajā dienā, 29. martā, jaunietis atzīts par aizdomās turēto un Valsts policija lūdza Rīgas pilsētas tiesai piemērot jaunietim drošības līdzekli – apcietinājumu, kas tika piemērots. Jaunietis iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā.

Par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 74.1 panta pirmās daļas, proti, par genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru vai kara nozieguma publisku slavināšanu, noliegšanu, attaisnošanu vai rupju noniecināšanu.

Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Valsts policija strādā ciešā sadarbībā ar citām Latvijas drošības iestādēm, nekāda militārās agresijas slavināšana vai kara noziegumu attaisnošana netiks pieļauta, un policija stingri vērsīsies pret šādām izpausmēm.

Komentāri (9)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu