Norvēģijā aiztur Korāna dedzinātāju no Zviedrijas

LETA
Foto: dpa/scanpix

Norvēģijā aizturēts irākietis no Zviedrijas, kurš pagājušajā gadā izraisīja starptautisku sašutumu ar Korāna dedzināšanu publiskās vietās, un viņam draud izraidīšana atpakaļ uz Zviedriju, liecina tiesas dokumenti.

Salvans Momika, kurš ir kristietis no Irākas, vasarā Zviedrijā sarīkoja vairākas protesta akcijas ar Korāna dedzināšanu. Pagājušajā nedēļā viņš ziņu aģentūrai AFP pastāstīja, ka pametis Zviedriju un devies uz Norvēģiju, kur plāno lūgt patvērumu.

Taču 28.martā - dienu pēc ierašanās Norvēģijā - viņš tika aizturēts, un 30.martā tiesa nolēma aizturēt Momiku uz četrām nedēļām, gaidot Norvēģijas Imigrācijas direktorāta (UDI) lūgumu Zviedrijai uzņemt viņu atpakaļ. Tiesas lēmumā teikts, ka "deportācija notiks, tiklīdz būs veikti oficiāli un praktiski pasākumi".

Akcijas ar Korāna dedzināšanu izraisīja plašu sašutumu un nosodījumu musulmaņu valstīs. Irākā protestētāji jūlijā divas reizes iebruka Zviedrijas vēstniecībā Bagdādē, otrajā gadījumā izraisot ugunsgrēku.

Zviedrijas valdība nosodīja Korāna apgānīšanu, bet uzsvēra, ka valstī ir spēkā likumi par vārda un pulcēšanās brīvību.

Zviedrijas izlūkošanas aģentūra augusta vidū paaugstināja terorisma trauksmes līmeni līdz ceturtajam līmenim piecu pakāpju skalā.

Zviedrijas Migrācijas aģentūra oktobrī anulēja Momikas uzturēšanās atļauju, atklājot nepatiesu informāciju viņa sākotnējā pieteikumā, bet viņam tika piešķirta pagaidu atļauja, tā kā pastāv šķēršļi izraidīšanas uz Irāku.

Irāka ir pieprasījusi viņa izdošanu saistībā ar vienu no gadījumiem, kad tika dedzināts Korāns.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu