Dienvidkorejā atceļ Maskavas Lielā teātra baletdejotāju uzstāšanos. Krievija vīlusies (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Baleta izrāde Maskavas Lielajā teātrī. Ilustratīvs attēls.
Baleta izrāde Maskavas Lielajā teātrī. Ilustratīvs attēls. Foto: Reuters/ScanPix

Dienvidkorejā atcelta Maskavas Lielā teātra baletdejotāju uzstāšanās.

Viesizrādēm bija jānotiek Seulas koncertzālē "Sejong Center", sākot no otrdienas. Sākotnēji bija paredzēts, ka tajās piedalīsies 12 Maskavas Lielā teātra dejotāji, bet vēlāk organizatori nedaudz samazināja krievu dejotāju skaitu, taču tas neapmierināja koncertzāles administrāciju.

Krievijas vēstniecība Dienvidkorejā savā "Telegram" kanālā pauda dziļu vilšanos par izrāžu atcelšanu un norādīja, ka saskata "zināmu tendenci Dienvidkorejas puses pieejā sadarbībai ar Krieviju tagad arī kultūras jomā". "Mums tas būs jāņem vērā," paziņoja vēstniecība.

Marta vidū Dienvidkorejā tika atcelta Maskavas Lielā teātra primabalerīnas Svetlanas Zaharovas uzstāšanās. Zaharova ir dzimusi Ukrainā, bet kopš 90.gadiem dzīvo Krievijā un atbalsta Krievijas diktatora Vladimira Putina politiku. Viņa ir bijusi Krievijas Valsts domes deputāte un ir partijas "Vienotā Krievija" biedre.

Dienvidkoreja ir atbalstījusi Rietumu sankcijas, kas noteiktas Maskavai saistībā ar karu Ukrainā. Dienvidkoreja ir pārtraukusi sakarus ar Krievijas organizācijām un aizliegusi uz Krieviju eksportēt divējāda lietojuma preces, tai skaitā elektroniku un pusvadītājus.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu