VIDEO Slepkavība Biķernieku mežā: šāvējam draud mūža ieslodzījums (5)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Evija Trifanova/LETA

Turpinās Andreja Krilova tiesāšana – vīrietis tiek apsūdzēts viena cilvēka nogalināšanā un vēl viena cilvēka sašaušanā Biķernieku mežā 2022. gada 12. aprīlī. Krilovs TV3 raidījumam "Degpunktā" izklāstījis savu notikušā versiju.

2022. gada 12. aprīlī ap pulksten 19.10 Valsts policija saņēma izsaukumu uz Biķernieku meža masīvu, kur starp vairākām savstarpēji nepazīstamām personām bija izcēlies konflikts, kā rezultātā lietots šaujamierocis un viens cilvēks gājis bojā, bet vēl viens ievainots.

VP likumsargi un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki nekavējoties izbrauca uz notikuma vietu, kur saņemtā informācija apstiprinājās.

"Tas notika 2022. gada 12. aprīlī, internetā parādījās video, ko filmēja paši uzbrucēji. Viens no viņiem. Video ir redzami visi apstākļi, kas tieši tur mežā notika. Video ir redzams, ka ar draudiem un pārmetumiem, nāves draudiem, viņi cenšas man atņemt ieroci. Video uzņemšanas laikā situācija tikai saasinājās un pienāca brīdis, kad viņi saprata, ka bez fiziska uzbrukuma neiztikt, viņi izslēdza video un fiziski uzbruka. Jā, man līdzi bija ierocis un tikai tas faktiski palīdzēja palikt dzīvam un nesakropļotam. Video uzņemšanas brīdī es domāju par to, vai es varēšu tajā vakarā atgriezties mājās pie bērniem," norāda Krilovs.

Viens jauns vīrietis tika nogādāts ārstniecības iestādē, bet cits vīrietis no gūtajiem ievainojumiem nomira notikuma vietā.

​VP noskaidroja iespējamo vainīgo – 1967. gadā dzimušo Krilovu – un nākamajā dienā viņu aizturēja. Viņš pēc nozieguma bija pametis notikuma vietu un slēpies no policijas.

"Varu pateikt, no četriem uzbrucējiem visi četri bija alkohola reibumā – no divām līdz 6,8 promilēm. No divām līdz 6,8 promilēm. Trijiem asinīs bija narkotikas. Ļoti grūti ir runāt, kad mani – cilvēku, kurš aizstāvēja savu dzīvību četru uzbrucēju priekšā, kuri bija agresīvi un stiprā alkohola un narkotiku reibumā, apsūdz tīšā slepkavībā."

Izmeklēšanas laikā likumsargi noskaidroja, ka konflikts izcēlies pēc tam, kad jaunieši, kas atpūtušies mežā, izdzirdējuši šāvienus, piegājuši pie iespējamā šāvēja un asi aizrādījuši. Jāpiemin, ka netālu no tās vietas atrodas tirdzniecības centrs. Konfliktam pierimstot, iesaistītās personas devās projām, taču iespējamais vainīgais vīrietis, aizvien būdams aizkaitināts un dusmīgs uz jauniešiem, atriebības motīvu vadīts, no jakas kabatas izņēma nereģistrētu šaujamieroci un no neliela attāluma vairākas reizes mērķtiecīgi izšāva šo personu virzienā.

Tiesa noraidījusi vēl vienu Krilova lūgumu – viņš apmaiņā pret atbrīvošanu ir gatavs policistiem pierādīt šaujamieroča atrašanās vietu, kas joprojām nav noskaidrota. Viņš vairākkārt tiesu lūdzis uz izmeklēšanas un lietas iztiesāšanas laiku viņu izlaist brīvībā, taču visi lūgumi noraidīti. 

2024. gada 7. martā Rīgas pilsētas tiesa nolēma Krilovam piemēroto drošības līdzekli apcietinājumu pagarināt uz trim mēnešiem. Prokurors norāda, ka Krilova bezdarbības dēļ tiesas sēdes tiek ievilktas. 

Krilovs uzstāj, ka tīšā slepkavīn

Krilova tiesāšana turpināsies, vīrietim par izvirzītajām apsūdzībām draud brīvības atņemšana uz mūžu.

Video: "Degpunktā" sižets

Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu, 2022. gada 10. oktobrī VP Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 1. nodaļas amatpersonas kriminālprocesu nodeva Rīgas Ziemeļu prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pēc Krimināllikuma 15. panta ceturtās daļas, 118. panta otrā punkta (par vairāku personu slepkavības mēģinājumu pastiprinošos apstākļos) un 233. panta otrās daļas (par šaujamieroča iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu bez attiecīgas atļaujas).

VP atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Komentāri (5)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu