Vakar novērsti 50 migrantu mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Baltkrievijas–Latvijas robežu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Latvijas un Baltkrievijas robeža. Ilustratīvs foto
Latvijas un Baltkrievijas robeža. Ilustratīvs foto Foto: Ivars Soikāns/LETA

Valsts robežsardze trešdien novērsusi 50 nelegālo migrantu mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Baltkrievijas–Latvijas robežu, informēja robežsardze.

Kopumā šogad no robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 1257 cilvēki, bet humānu apsvērumu dēļ Latvijā uzņemti septiņi cilvēki.

Pērn rudenī vidēji dienā tika novērsti ap 100 cilvēku mēģinājumi iekļūt Latvijā, bet pēc tam vairākus mēnešus šis skaits bija būtiski sarucis un nedēļām ilgi netika konstatēts neviens mēģinājums nelikumīgi šķērsot robežu. Šogad 10.janvārī tika konstatēti šogad pirmie mēģinājumi nelegāli iekļūt Latvijā.

Palielinoties nelegālās imigrācijas spiedienam, no 13.marta līdz 12.septembrim atkal ir spēkā pastiprinātā robežapsardzības sistēmas darbības režīms Latvijas-Baltkrievijas pierobežā.

Pērn no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 13 863 cilvēki, bet humānu apsvērumu dēļ uzņemti 428 cilvēki. Savukārt 2022.gadā tika novērsti 5286 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, savukārt 217 cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana netika liegta.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu