"Nedariet kā es!" Žurnāliste Inese Supe atklāti par diagnosticēto vēzi (1)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Publicitātes/TV3

Raidījuma "4. studija" žurnāliste, bijusī "Degpunktā" vadītāja Inese Supe pērn publiski atklāja, ka viņai diagnosticēts vēzis. Viesojoties raidījumā "Zilonis studijā", Supe pastāstīja vairāk par šo diagnozi un to, kā dzīvot tālāk.

Supe atklāja, ka viņas vēža forma ir ģenētiska. "Es negāju pie ārsta, man bija citas prioritātes. Es zināju, ka man noteikti varētu būt, jo vēzis bija ģimenē, bet es tomēr nenodevu analīzes, es negribēju zināt, bet nojautu, ka ap 45 gadiem, kas bija vecums, kad mira mans tēvs, māsa, jāsākas problēmām. Es cerēju, ka man paslīdēs garām, ka tā ķēde kaut kad būs pārrauta. Bet diemžēl man ir. Atklāts laicīgi," stāsta Inese.

Inesei krūts vēzis tika atklāts nejauši. "Es biju saslimusi. Man bija nedaudz apsārtusi krūts, aizgāju pie ģimenes ārstes, un viņa prasa, vai es kādreiz esmu tur čamdījusi. Es saku – esmu apaļīgs cilvēks, ko es varu zināt, kas man tur iekšā ir. Viņa pačamdīja un atklāja. Tas, kāpēc pie viņas biju ieradusies, vispār nebija saistīts ar manu onkoloģisko saslimšanu," stāsta Inese.

Sākumā viņa cerēja, ka veidojums izrādies labdabīgs.

"Joprojām neesmu noskaņojusies, ka man ir kāda mirstamā kaite." 

Pirmo reizi Inese apraudājās tikai tad, kad apstiprinājās, ka viņai ir gēns, kas apliecina, ka audzējs ir ļaundabīgs. "Bet es joprojām neesmu pārliecināta, ka šī diagnoze man nākusi par sliktu. Cilvēks ļoti izmaina savu domāšanu, prioritātes. Šis ir pilnībā izmainījis visu manu dzīvi, paradumus, esmu iestājusies dažādos kursos, gribu uzlabot dzīves kvalitāti.

Iekšēji man nav sajūtas, ka man ir vēzis, ka es varētu nomirt, ka tas ir kaut kas tik briesmīgs," saka Inese.

Pērnruden Inese sociālajos tīklos publicēja ierakstu, atklājot, ka turpmāk dzīve nebūs tāda kā līdz šim.

Inese vērš uzmanību uz valsts apmaksātām iespējām, kas sievietēm dod iespēju vēzi atklāt agrīnā stadijā un izārstēt. "Nedariet kā es! Es pēdējo reizi pie ginekologa biju, kad man piedzima meita. Tagad meitai ir deviņi gadi. Nauda, darbs, aizņemtība nedrīkst būt svarīgāka par tavu veselību," pauž Inese.

Drīzumā Inese noslēgs ķīmijterapijas kursu.

Vairāk skaties video!

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu