Porziņģis šajā sezonā bijis viens no labākajiem NBA aizsardzības spēlētājiem

Apollo.lv
Kristaps Porziņģis bloķē Ārona Viginsa metienu
Kristaps Porziņģis bloķē Ārona Viginsa metienu Foto: EPA/Scanpix

Statistikas dati liecina, ka Kristaps Porziņģis šajā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezonā bijis viens no labākajiem aizsardzības spēlētājiem zem sava groza.

Lai gan Porziņģis, visticamāk, nav labākais aizsardzības spēlētājs pat savā komandā (šo godu dala Džrū Holidejs un Deriks Vaits), savu tiešo aizsardzības uzdevumu, kas centriem ir groza apakšas segšana, Porziņģis šajā sezonā darīja elitārā līmenī.

Porziņģis regulārajā sezonā kļuva par efektīvāko spēlētāju postā jeb ar muguru pret grozu. Sporta kompānijas "Sportradar" apkopotie dati liecina, ka viņš bijis arī viens no labākajiem aizsardzības spēlētājiem pie sava groza.

Pretinieki epizodēs, kad viņu metienam zem groza traucē Porziņģis, šajā sezonā uzbruka vien ar 53,2% precizitāti, kas ir 4. labākais rādītājs visā līgā.

Labākie aizsardzības spēlētāji zem sava groza pēc pretspēlētāju izdarīto metienu precizitātes:

  1. Ivica Zubačs (Losandželosas "Clippers") – 51,6% realizācija no 287 pret viņu izdarītiem metieniem zem groza.
  2. Čets Holmgrens (Oklahomsitijas "Thunder") – 52,2% realizācija no 467 pret viņu izdarītiem metieniem zem groza.
  3. Volkers Keslers (Jūtas "Jazz") – 52,2% realizācija no 312 pret viņu izdarītiem metieniem zem groza.
  4. Kristaps Porziņģis (Bostonas "Celtics") – 53,2% realizācija no 297 pret viņu izdarītiem metieniem zem groza.
  5. Džoels Embīds (Filadelfijas "76ers") – 53,6% realizācija no 235 pret viņu izdarītiem metieniem zem groza.

Interesanti, ka šīs sezonas galvenais favorīts cīņā par labāka aizsardzības spēlētāja trofeju Rūdijs Gobērs ierindojas vien 12. šā topa pozīcijā. Pretspēlētāji zem groza pret Gobēru realizēja 58,8% no izdarītajiem 388 metieniem.

Porziņģis šajā sezonā nevarēja pretendēt uz kādu no tā sauktajiem sezonas beigu apbalvojumiem (trofejas un vieta simboliskajās izlasēs), jo viņš aizvadīja tikai 57 no 82 spēlēm. Līgas noteikumi paredz, ka spēlētājs uz kādu no apbalvojumiem var pretendēt tikai tad, ja laukumā devies vismaz 65 no 82 mačiem. Tāpat spēle tiek ieskaitīta tikai tad, kad spēlētājs konkrētajā mačā nospēlē vismaz 20 minūtes.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu