VIDEO Tomskā aizturētais reperis no Rīgas tiks izraidīts no Krievijas (1)

Foto: Ekrānuzņēmums no video@sotanews/"X"

Tiesa Krievijas pilsētā Tomskā no valsts nolēmusi izraidīt 19. aprīlī aizturēto reperi Platina (īstajā vārdā – Robertu Plaudi), vēsta Krievijas neatkarīgais medijs "Meduza".

Platina nāk no Rīgas un viņam ir Latvijas pilsonība.

Koncerta laikā 19. aprīlī Platina tika aizturēts un pēc stundas atbrīvots. Tomskas policija ziņoja, ka Latvijas pilsonim noformēti administratīvie protokoli par ieceļošanas Krievijā noteikumu pārkāpšanu, nelikumīgu strādāšanu un atteikšanos no medicīniskās apskates reibuma noteikšanai. Turklāt tiekot lemts par iespējamu protokola noformēšanu, izmantojot pantu par "narkotiku propagandu".

Ņemot vērā veiktos pārkāpumus, tiesa spriedumā nolēmusi, ka reperim nekavējoties jāpamet Krievija. Platina arī saņēmis naudassodu 4000 rubļu (40 eiro) apmērā.

Līdz izraidīšanas dienai Platina uzturēsies īslaicīgās aizturēšanas centrā ārvalstu pilsoņiem.

Jau ziņots, ka reperis aizturēts koncerta laikā naktsklubā "Face", liecina sociālajos tīklos publicēti videoieraksti. Tajos redzams, ka specvienības darbinieki mūziķa uzstāšanās laikā uziet uz skatuves un aizved viņu. Aizturēšanas iemesli nav zināmi.

Kā liecina "Telegram" kanālu publicētā informācija, sūdzību par reperi uzrakstījusi "Droša interneta līgas" vadītāja Jekaterina Mizuļina, kura aicinājusi pārbaudīt, vai mūziķa dziesmu tekstos nav "narkotiku propagandas". Pati Mizuļina paziņoja, ka viņai nav zināmi Platina aizturēšanas iemesli, sakot, ka "pēdējos gados pret viņu nekādu iesniegumu nav bijis".

Savukārt Latvijas Ārlietu ministrijas preses sekretāre Diāna Eglīte aģentūru LETA informēja, ka Latvijas vēstniecība Krievijā tikusi informēta par Latvijas valstspiederīgā aizturēšanu Tomskā. Vēstniecība sazinājusies ar valstspiederīgā tuviniekiem, ticis noskaidrots, ka aizturētajam ir nozīmēts advokāts un plānota tiesas sēde.

Ārlietu ministrija atkārtoti brīdina Latvijas valstspiederīgos neceļot uz Krieviju saistībā ar tur pastāvošajiem drošības riskiem. Konsulārās palīdzības sniegšana esošajos ģeopolitiskajos apstākļos ir ierobežota.

Reperis no Rīgas 12.aprīlī sāka turneju pa Krieviju. 19.aprīlī, kad viņu aizturēja, viņam palika 28.gadi.

Krievu valodā dziedošais reperis ir apvienības "RNB Klub" dalībnieks . Viņa piektais studijas albums tika izdots aprīļa sākumā. Plaudis uzstājas krievu valodā un savu karjeru veidojis Krievijā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu