Kanāriju salās notiek masveida protesti pret pārmērīgu tūrismu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: EPA/Scanpix

Desmitiem tūkstoši demonstrantu sestdien izgāja ielās visā Spānijas Kanāriju salu teritorijā, lai pieprasītu mainīt masveida tūrisma modeli, kas, viņuprāt, pārņem Atlantijas okeāna arhipelāgu.

Demonstranti ar saukli "Kanāriju salām ir robeža" sāka pulcēties pusdienlaikā, pūļi ar karogiem piepildīja galveno pilsētu ielas visās septiņās arhipelāga salās.

Skandējot un svilpjot, viņi vicināja desmitiem plakātu, uz kuriem bija uzrakstīti tādi saukļi kā "Kanāriju salas nav pārdošanā!" vai "Tūrisma moratorijs", "Cieniet manas mājas".

Organizatori uzstāj, ka masveida tūrisms nostiprina ekonomisko modeli, kas kaitē vietējiem iedzīvotājiem, un pieprasa, lai varas iestādes ierobežo tūristu skaitu.

Policija paziņoja, ka uz demonstrācijām bija ieradušies 20 000 demonstrantu, bet organizatori to skaitli pietuvināja 50 000, ziņo Spānijas sabiedriskā televīzija.

Demonstranti aicina apturēt divu jaunu viesnīcu būvniecību Tenerifē, kas ir lielākā un attīstītākā no septiņām arhipelāga salām.

Viņi arī vēlas, lai iedzīvotājiem tiktu dota lielāka ietekme uz to, ko viņi uzskata par nekontrolētu attīstību, kas kaitē videi.

Protestētāji pulcējās arī Madridē un Barselonā, lai paustu atbalstu Kanāriju salās notiekošajiem mītiņiem, ziņoja sabiedriskā televīzija.

Pēdējos mēnešos visā Spānijā, kas ir pasaulē otra tūristu visapmeklētākā valsts, ir palielinājies pret tūrismu vērsto protestu skaits, liekot varas iestādēm censties saskaņot vietējo iedzīvotāju intereses un ienesīgo nozari, kas veido 12,8% no Spānijas ekonomikas.

Salas, kas atrodas Āfrikas ziemeļrietumu piekrastē, ir pazīstamas ar savām vulkāniskās dabas ainavām un sauli visa gada garumā, kas katru gadu piesaista miljoniem apmeklētāju.

Aptuveni četri no desmit iedzīvotājiem strādā tūrismā, kas veido 36% no salu iekšzemes kopprodukta (IKP), liecina oficiālie dati.

Pagājušajā nedēļā vairāki kolektīva "Kanāriju salas izpārdotas" dalībnieki arī sāka "beztermiņa" badastreiku, lai izdarītu spiedienu uz varas iestādēm.

Pagājušajā gadā Kanāriju salas apmeklēja aptuveni 16 miljoni cilvēku, kas ir vairāk nekā septiņas reizes vairāk par 2,2 miljoniem iedzīvotāju, un demonstranti apgalvo, ka tas nav ilgtspējīgi arhipelāga ierobežoto resursu ziņā.

Pirms koronavīrusa pandēmija 2020.gadā sagrāva pasaules tūrisma nozari, Spānijā, īpaši Barselonā, jau darbojās protesta kustības pret pārmērīgu tūrismu.

Pēc tam, kad šie ceļošanas ierobežojumi tika atcelti, tūrisms strauji pieauga, un Spānija pagājušajā gadā uzņēma rekordlielu skaitu apmeklētāju - 85,1 miljonu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu