Krievijas armija sākusi mācības nestratēģisko kodolieroču izmantošanai (3)

LETA
Krievijas karavīri. Ilustratīvs attēls
Krievijas karavīri. Ilustratīvs attēls Foto: Kosmogenez/Shutterstock

Krievijas karaspēks Dienvidu kara apgabalā sācis pirmo mācību posmu nestratēģisko kodolieroču sagatavošanā un izmantošanā, paziņoja Krievijas Aizsardzības ministrija.

Šī posma ietvaros Dienvidu kara apgabala raķešu formējumi trenējas saņemt munīciju operatīvi taktisko raķešu sistēmai "Iskander", kā arī aprīkot nesējraķetes un slepeni pārvietoties uz pozīciju zonu, lai sagatavotos raķešu palaišanai, paziņoja ministrija.

Savukārt Krievijas aviācijas vienības trenējas aprīkot gaisa iznīcināšanas ieročus ar īpašām kaujas daļām, tostarp hiperskaņas raķetes "Kinžal", un veikt izlidojumus uz noteiktiem patrulēšanas rajoniem, norādīja ministrijā.

Aizsardzības ministrija savā paziņojumā atkārtoti uzsvēra, ka mācības tiek rīkotas, "reaģējot uz atsevišķu Rietumu amatpersonu provokatīviem paziņojumiem un draudiem" pret Krieviju.

Krievijas Aizsardzības ministrijas Ģenerālštābs par gatavošanos mācībām paziņoja 6.maijā.

Nestratēģiskie jeb taktiskie kodolieroči ir kodolgalviņas, kuru nogādes līdzekļi ir relatīvi maza darbības rādiusa raķetes, nevis stratēģiskās starpkontinentālās raķetes, un kuru jauda ir relatīvi neliela, piemēram, dažas kilotonnas. Kā taktiskos kodolieročus var izmantot raķešu sistēmas "Iskander". Šie ieroči nesen tika izvietoti arī Baltkrievijā. Tiek lēsts, ka Krievijai ir lielākais šādu ieroču krājums pasaulē. Tie nekad nav izmantoti kaujas laukā.

PSRS notika mācības, kurās izmantoja taktiskos kodolieročus. Mūsdienu Krievijā šādas mācības nav notikušas. Tomēr avīze "Financial Times" rakstīja, ka pirms vairāk nekā desmit gadiem ir notikušas kara spēles, kuru pamatā bija šādu ieroču iespējama izmantošana - un pret hipotētisku Ķīnas agresiju.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu