Medijs ziņo, ka Ukrainai varētu ļaut veikt triecienus Krievijā ar amerikāņu ieročiem (1)

LETA
Ukrainas armija
Ukrainas armija Foto: Gleb Garanich

ASV varētu ļaut Ukrainas armijai veikt triecienus ar amerikāņu ieročiem atsevišķiem mērķiem Krievijā, vēsta laikraksts "New York Times", atsaucoties uz informētu amatpersonu teikto.

Baltajā namā notiek aktīvas diskusijas par to, lai aizliegumu vājinātu un ļautu ukraiņiem izmantot amerikāņu ieročus triecieniem raķešu un artilērijas palaišanas iekārtām, kas izvietotas tieši aiz robežas ar Krieviju, vēsta laikraksts.

"Priekšlikums, ko pagājušajā nedēļā pēc vizītes Kijivā izvirzīja valsts sekretārs Entonijs Blinkens, joprojām ir izstrādes stadijā, un nav skaidrs, cik daudzi no [ASV prezidenta Džo] Baidena tuvākā loka kolēģiem to ir atbalstījuši. Saskaņā ar amatpersonu teikto tā vēl nav oficiāli iesniegta prezidentam, kas tradicionāli ir visuzmanīgākais," norāda laikraksts.

Diskusijā iesaistītās amatpersonas teikušas, ka Blinkena nostāja mainījusies tāpēc, ka krievi atklājuši jaunu kara fronti, kam ir postošas sekas.

Pēdējās dienās parādījusies vēl viena norāde par izmaiņām ASV vadības nostājā.

Aizsardzības ministrs Loids Ostins rosinājis, ka izņēmumus varētu attiecināt uz Krievijas lidmašīnām, kas darbojas drošībā Krievijas teritorijas iekšienē tieši aiz robežas, ļaujot pilotiem nomest planējošās bumbas uz Austrumukrainu.

Arī bijusī ASV diplomāte Viktorija Ņūlenda, kas šopavasar atstāja amatu ASV Valsts departamentā, publiski paudusi, ka administrācijai jāatceļ aizliegums izmantot savus ieročus mērķiem Krievijas teritorijā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu