Daļa Ukrainai paredzēto F-16 iznīcinātāju tiks izvietota ārvalstu aviobāzēs

LETA
Foto: dpa/scanpix

Daļa no F-16 iznīcinātājiem, kurus rietumvalstis nodos Ukrainai, tiks izvietota ārvalstu aviobāzēs, paziņoja Ukrainas Gaisa spēku Aviācijas pavēlniecības priekšnieks Serhijs Holubcovs.

Pēc viņa teiktā, tieši Ukrainas teritorijā tiks izvietoti tik daudz F-16, kas atbilst apmācīto pilotu skaitam. Pārējie iznīcinātāji tiks turēti rezervē "drošās aviācijas bāzēs" ārzemēs, lai "nebūtu mērķi šeit". Pēc Holubcova teiktā, šīs lidmašīnas netiks tieši iesaistītas kaujas operācijās, bet gan kalpos, lai aizstātu bojātās lidmašīnas. Tāpat dažas no lidmašīnām atradīsies pilotu un personāla apmācības centros. "Tās būs Ukrainas lidmašīnas, kas tiks izmantotas mūsu pašu pilotu apmācībai," uzsvēra Holubcovs.

Viņš arī atgādināja, ka četras valstis - Beļģija, Dānija, Norvēģija un Nīderlande - jau ir piekritušas nodot Ukrainai savus iznīcinātājus F-16. Runājot par nodoto lidmašīnu skaitu, viņš precizēja, ka runa ir par 30-40 vienībām, taču nākotnē šis skaits var palielināties. Pēc Holubcova teiktā, viņš ir pārliecināts, ka F-16 ieradīsies Ukrainā jau šogad un ka vismaz viena eskadriļa (trīs līdz sešas lidmašīnas) varēs piedalīties kaujas operācijās.

Ne visas valstis, kas nodos savus F-16 iznīcinātājus Ukrainai, ļāvušas tos izmantot uzbrukumiem mērķiem Krievijas teritorijā. Pret to iebildusi Beļģija, bet tajā pašā laikā Dānija un Nīderlande atbalstījušas F-16 izmantošanu, lai uzbruktu mērķiem Krievijā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu