VIDEO "Rīga atbild": kādas ir rīdzinieku domas par "Rail Baltica"? (1)

Foto: Ekrānuzņēmums no video.

Ko rīdzinieki domā par "Rail Baltica" projektu un ar to saistītajām nedienām? Kur galvaspilsētas iedzīvotāji dosies ar vilcienu, kad trase tiks pabeigta? To TVNET devās noskaidrot rubrikā "Rīga atbild". 

Jau vēstīts, ka "Rail Baltica" projekta ieviešanai Baltijā ir 10-19 miljardu eiro budžeta deficīts, liecina Baltijas valstu augstāko revīzijas iestāžu īstenotā "Rail Baltica" projekta situācijas izpēte.

Valsts kontrolē (VK) norāda, ka Igaunijai izmaksas kopš 2017.gada ir pieaugušas no 1,35 miljardiem eiro līdz 4,03 miljardiem eiro, Latvijai - no 1,97 miljardiem eiro līdz 9,59 miljardiem eiro, kamēr Lietuvai - no 2,47 miljardiem eiro līdz 10,23 miljardiem eiro.

Ziņojumā norādīts, ka galvenais projekta risks ir neskaidrības par finansēšanas avotiem un finansējuma savlaicīga pieejamība. Tostarp Eiropas Savienības (ES) finansējuma periods beidzas 2027.gadā, un paredzams divu gadu finansējuma pārrāvums laikā, kad notiks aktīvi būvdarbi.

VK norāda, ka ES dalībvalstu sarunas par 2028.-2034.gada Daudzgadu finanšu shēmu sāksies 2025.gadā, un nav zināms, vai Eiropas infrastruktūras savienošanas instruments vispār tiks turpināts pēc 2027.gada un cik daudz naudas būs pieejams, ja tas turpināsies, un kāda būs līdzfinansējuma likme.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu