"Coca-Cola" iesniedz pieteikumus preču zīmju reģistrācijai Krievijā. Ko tas nozīmē? (3)

Apollo.lv
Coca-cola. Ilustratīvs attēls.
Coca-cola. Ilustratīvs attēls. Foto: MDV Edwards/Shutterstock

Uzņēmums "Coca-Cola Company" pārtrauca darbību Krievijā pēc tam, kad saasinājās agresorvalsts pilna mēroga iebrukums Ukrainā un palielinājās globālais spiediens uz juridiskām personām, kas turpināja savu darbību Krievijas tirgū. 2024. gada aprīlī uzņēmums iesniedzis trīs pieteikumus preču zīmju reģistrācijai Krievijas Federācijā – "Coca-Cola", "Sprite" un "Fanta", ziņo "Meduza", atsaucoties uz Krievijas finanšu un ekonomikas mediju "Vedomosti".

"Vedomosti" aprīlī iesniegtos pieteikumus atrada Krievijas intelektuālā īpašuma dienesta datubāzē (Rospatent). Kompānija dzērieniem lūdz preču zīmes reģistrāciju agresorvalsts tirgū.

Saskaņā ar Krievijas tiesību aktiem preču zīmes var tikt anulētas, ja tās netiek izmantotas trīs gadu termiņā. Ņemot vērā, ka "Coca-Cola", "Sprite" un "Fanta" zīmoli tika izņemti no tirgus 2022. gadā, to tiesiskā aizsardzība var tikt pārtraukta 2025. gada sākumā, sacīja "Online Patent" izpilddirektore Alīna Akinšina. Viņa ieteica "Coca-Cola" iesniegt pieteikumus Rospatent, lai nezaudētu tiesības uz saviem galvenajiem zīmoliem.

Citi "Vedomosti" aptaujātie eksperti patentu tiesību jomā neizslēdz, ka pieteikumi zīmolu reģistrācijai varētu liecināt par "Coca-Cola" nodomu nākotnē atgriezties Krievijas tirgū.

Izdevums atzīmē, ka pēdējo mēnešu laikā šī nav pirmā reize, kad starptautisks uzņēmums, kas kara dēļ pameta Krievijas tirgu, mēģina reģistrēt savus zīmolus Krievijas Federācijā. Maijā pieteikumus Rospatent nosūtīja kafejnīcu ķēdes uzņēmums "Starbucks".

Lai gan "Coca-Cola" no Krievijas tirgus ir oficiāli izņēmusi "Coca-Cola", "Sprite" un "Fanta" zīmolu produktus, šie dzērieni tāpat tiek pārdoti Krievijā. Tie agresorvalstī tiek importēti saskaņā ar "paralēlā importa" shēmu no citām valstīm. "Coca-Cola" Krievijas nodaļa kopš kara sākuma nomainījusi nosaukumu uz "Multon Partners" un uzsāka "Coca-Cola" analoga "Good Cola" ražošanu, kura recepte un garša atšķiras no oriģinālā dzēriena.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu