LNB direktora krēslu ieņem Dagnija Baltiņa

LETA
Latvijas Nacionālā bibliotēka.
Latvijas Nacionālā bibliotēka. Foto: Zane Bitere/LETA

Konkursā uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) direktora amatu izraudzīta līdzšinējā LNB Speciālo krājumu departamenta direktore, bijusī UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre un Latvijas Kultūras akadēmijas lektore Dagnija Baltiņa, aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas (KM) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Baltiņa absolvējusi Hārvarda Universitāti, iegūstot maģistra grādu sabiedrības vadībā, Brandenburgas Tehnisko universitāti, iegūstot maģistra grādu pasaules mantojuma studijās. Savukārt Latvijas Universitātē pabeigusi doktorantūras studijas vēsturē un šobrīd ir doktora grāda pretendente.

Baltiņa norāda, ka viņa ar pagodinājumu pieņem aicinājumu kļūt par LNB direktori, lai turpinātu līdzšinējā LNB direktora Andra Vilka mūža darbu. Viņasprāt, LNB misija valstī ir būt par nozīmīgu demokrātijas balstu un pierādījumu Latvijas izcilībai, izaugsmei un varēšanai.

"Nākamajā desmitgadē LNB tiks nostiprināta kā spēcīgs viedokļa līderis bibliotēku nozarē, kultūrā kopumā un plašākā valsts attīstības, labklājības un drošības kontekstā. LNB darba centrā ir cilvēks un izaugsme. Es ticu, ka LNB kopā ar visām Latvijas bibliotēkām padarīs bibliotēku par ikviena Latvijas iedzīvotāja un institūcijas paradumu, balstu un vērtību," uzsver Baltiņa.

Pretendentiem izvirzītās prasības konkursā bija akadēmiskā augstākā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība humanitārajā vai sociālajā zinātnē, vismaz trīs gadu darba pieredze vadošā amatā valsts vai pašvaldību iestādē, kapitālsabiedrībā, biedrībā vai nodibinājumā, kas iegūta pēdējo piecu gadu laikā, teicamas latviešu valodas un labas angļu valodas zināšanas un kādas citas valodas prasmes mutvārdu saziņas līmenī.

Tāpat bija vēlama darba pieredze projektu vadībā, zināšanas par iestādes darbību reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem un LNB darbību un funkcijām, kā arī zināšanas par valsts iestādes finanšu un budžeta vadības principiem un labas zināšanas un izpratne par bibliotēkas nozari un tās attīstības tendencēm.

Tika vērtēta arī pretendentu orientācija uz rezultātu sasniegšanu, komandas vadīšanas prasmes, stratēģiskais redzējums, attiecību veidošana un uzturēšana, konkursa pretendentu izstrādāti LNB turpmākās darbības attīstības piedāvājumi pieciem gadiem, kurā norādīti to īstenošanas veidi un līdzekļi.

Būtiskākie LNB direktora amata pienākumi ir bibliotēkas darba plānošana, vadīšana un koordinēšana, nodrošinot tās mērķu un uzdevumu izpildi, LNB krājuma un datu pārvaldības ilgtspējīgas attīstības nodrošināšana, LNB kā pētniecības un izglītības iestādes attīstības veicināšana, LNB kā Digitālā kultūras mantojuma kompetences centra funkciju nodrošināšana, bibliotēkas darbības un attīstības stratēģijas izstrāde un aktualizēšana, kā arī šo funkciju īstenošanas plānošana, koordinēšana un kontrolēšana.

Tāpat būtiskākie pienākumi ir regulāras LNB darbības izvērtēšanas un darbības pārskata sagatavošanas nodrošināšana, LNB pieejamības un pakalpojumu kvalitātes pilnveides nodrošināšana, nosakot bibliotēkas pamatdarbības prioritātes, un tā īstenošanas uzraudzīšana, LNB finansiālās, juridiskās un administratīvās darbības nodrošināšana tās mērķu un uzdevumu īstenošanai atbilstoši normatīvo aktu prasībām, iesaistīšanās Eiropas Savienības investīciju un finansējuma apgūšanā un LNB sadarbības ar citām kultūras mantojuma institūcijām un akadēmisko vidi sekmēšana.

Atbilstoši likumdošanā noteiktajam LNB direktora atalgojums paredzēts 4 116 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas.

Kā rakstīts, atklāts konkurss uz šo amatu tika izsludināts, KM saņemot ilggadējā LNB direktora Andra Vilka iesniegumu, kurā pausta vēlēšanās no 2.septembra pārtraukt darba tiesiskās attiecības.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu