Putins un Kims parakstījuši līgumu par savstarpēju palīdzību agresijas gadījumā (1)

LETA
Vladimirs Putins un Kims Čenuns.
Vladimirs Putins un Kims Čenuns. Foto: AP/SCANPIX

Krievijas diktators Vladimirs Putins un Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns 19. jūnijā Phenjanā parakstījuši stratēģiskās partnerības līgumu, kas paredz savstarpēju palīdzību agresijas gadījumā, paziņojis Putins.

"Šodien parakstītais visaptverošais partnerības līgums cita starpā paredz savstarpēju palīdzību agresijas gadījumā pret kādu no šī līguma pusēm," paziņoja Putins.

Putina vizītes laikā abi līderi arī apmainījās dāvanām. Kims no Putina saņēma tējas komplektu un greznu Krievijā ražotu automašīnu "Aurus", paziņoja Putina ārlietu padomnieks Jurijs Ušakovs.

Kādas dāvanas Putins saņēmis no Ziemeļkorejas līdera, Ušakovs neatklāja, bet deva mājienu, ka tās saistītas ar Putina atveidu.

Kremlis pirmdien paziņoja, ka jaunais līgums aizstās iepriekšējos divpusējos dokumentus un deklarācijas, kas parakstītas 1961., 2000. un 2001.gadā.

Ziemeļkorejai un Krievijai abām ir noteiktas bargas sankcijas, un tās ir padziļinājušas attiecības, kopš Krievija 2022.gada februārī atkārtoti iebruka Ukrainā. Dienvidkoreja, Ukraina un Rietumi apsūdz Phenjanu par ieroču un munīcijas nosūtīšanu uz Krieviju, kas pārkāpj abām valstīm noteiktās ANO sankcijas.

Vašingtona un Seula apgalvo, ka Krievija apmaiņā pret ieročiem sniegusi Phenjanai tehnisku palīdzību tās satelītu programmai un cita veida palīdzību.

Šī ir Putina pirmā vizīte Ziemeļkorejā kopš 2000.gada. Pagājušā gada septembrī Krievijas diktators un Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns tikās Krievijas Tālajos Austrumos. Tikšanās laikā Kims paziņoja, ka saites ar Maskavu ir viņa valsts "prioritāte numur viens".

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu