"ES no savas puses ASV administrācijai ir norādījusi, ka Eiropas Komisija ir atvērta sarunām un konstruktīviem risinājumiem, jo tarifi nenāks par labu ne ASV, ne ES ekonomikai, tāpēc, protams, labāk būtu no tiem izvairīties," teica komisārs.
Taujāts, kādi varētu būt ASV ieguvumi no muitas tarifu noteikšanas, Dombrovskis skaidroja, ka tāda ir Trampa politika, kas pēc būtības ir protekcionistiska. Tās mērķis ir aizstāvēt vietējo industriju no ārzemju konkurences, taču šīs preces ASV tirgū sadārdzināsies. Viņš aicināja ņemt vērā arī ļoti integrētās piegāžu ķēdes, tostarp starp ES un ASV. Tarifi arī radīs piegāžu ķēžu pārrāvumus un līdz ar to arī negatīvas sekas uzņēmumiem kā ES, tā ASV.
"Ekonomiskā realitāte šāda veida tarifiem nav pozitīva. Jāsaka, ka ASV jaunā administrācija ar tarifiem nevēršas tikai pret ES, bet arī pret Kanādu, Meksiku un Ķīnu. Kopumā šāda veida Trampa politikai būs arī negatīvas globālās ekonomikas sekas," teica komisārs.
Viņš pieminēja, ka Starptautiskajam Valūtas fondam ir pētījums par tarifiem kopumā, proti, tie noved pie ekonomikas fragmentācijas - tirdzniecība fokusējas noteiktos tirdzniecības blokos. Vidējā termiņā tas rada situāciju, kad pasaules iekšzemes kopprodukts (IKP) ir par 7% zemāks, atšķirībā no situācijas, kad šādu tarifu nav un nenotiek arī ekonomikas fragmentācijas. Dombrovskis skaidroja, ka efekts ir līdzvērtīgs tam, ja Vācijas un Francijas kopējo IKP izņemtu ārā no pasaules ekonomikas.