/nginx/o/2025/04/30/16810154t1heeb3.jpg)
"Zoopolicija" no maija vairs neapkalpos izsaukumus par klaiņojošiem, savainotiem vai bezpalīdzīgiem dzīvniekiem Rīgas pašvaldībā, informē SIA "Sociālais uzņēmums Zoopolicija.lv".
Uzņēmumā skaidro, ka "Zoopolicija" vairs neatbildēs uz izsaukumiem Rīgā, jo pienākuma izpildei vairs nepietiekot ķērāju un līdzekļu, kā arī vairs neesot sadarbības pamata, par ko atbildīga ir Rīgas pašvaldība un tās ierēdņu "bezatbildīgā un neloģiskā rīcība".
"Zoopolicija" uzsver, ka dzīvības glābšana nav bezmaksas un katrs izsaukums, pārbrauciens, operācija vai injekcija maksā dārgi, bet patversmes nakts laikā dzīvniekus neuzņem, kā arī Rīgas domes ierēdņi ir likvidējuši diennakts stacionāra uzņemšanas pakalpojumu.
"Sociālais uzņēmums Zoopolicija.lv" apgalvo, ka šobrīd tiek apzināti grauta uzņēmuma uzticība un reputācija, akcentējot, ka sabiedriskajos medijos esot izplatīta melīga informācija par pakalpojumu izmaksām, nodarot būtisku kaitējumu "Zoopolicijas" reputācijai un darbinieku emocionālajai veselībai.
Iepriekš Latvijas Televīzijas raidījums "De facto" ziņoja, ka, pildot Dzīvnieku aizsardzības likuma prasību rūpēties par cietušiem savvaļas dzīvniekiem Rīgas pašvaldība samaksā vidēji 250 līdz 300 eiro par katra cietušā savvaļas putna aprūpi. Tomēr "Sociālā uzņēmuma Zoopolicija.lv" sniegtā izmaksu tabula liecina, ka šogad pirmajos trīs mēnešos viens izsaukums par bezpalīdzīgā stāvoklī nonākuša savvaļas dzīvnieka aprūpi vidēji izmaksājis 178,91 eiro ar pievienoto vērtības nodokli (PVN).
Savukārt pēc "Zoopolicijas" sniegtās informācijas viens izsaukums par klaiņojoša un bez saimnieka palikuša suņa vai kaķa notveršanu un nogādāšanu dzīvnieku patversmē trīs mēnešos vidēji izmaksājis 60,92 eiro ar PVN.
Tāpat uzņēmumā uzsver, ka Rīgas Mājokļu un vides departamenta dispečerdienests pasūta pakalpojumus, kurus vēlāk atsakās apmaksāt, pamatojoties uz formāliem vai pat absurdiem iemesliem, piemēram, tiek izsaukti glābēji klaiņojošam trusim, bet pēc tam apmaksa par ķeršanu un nogādāšanu patversmē tiek atteikta.
"Zoopolicija" skaidro, ka departaments, ignorējot atkārtotus lūgumus pielāgot līgumus realitātei vai sludināt jaunu iepirkumu, norādot, ka līgumu tehniskās prasības, piemēram, diennakts režīms bez pārtraukuma, kam vienlaikus nav pietiekams finansiāls segums, ir cilvēkresursiem neizpildāms, īpaši laikā, kad visi "Zoopolicijas" ķērāji darbu uzteikuši, norādot uz psiholoģisku spriedzi un nepamatotu spiedienu no pašvaldības puses.
"Sociālais uzņēmums Zoopolicija.lv" arī akcentē, ka pašvaldības departaments sistemātiski vilcina rēķinu apmaksu, tostarp departaments joprojām nav apmaksājis rēķinu par 2024.gada decembrī izpildītiem darbiem. Kopējā departamenta parāda summa pret "Zoopoliciju" pēc uzņēmuma sniegtās informācijas pārsniedzot 1800 eiro.
Kompānijā norāda, ka pašvaldībai piedāvāts labprātīgi vienoties par līgumu darbības izbeigšanu, bet tā piedāvājumu šobrīd ir noraidījusi. Tāpēc atkarībā no pašvaldības turpmākās rīcības uzņēmums lems, vai un kā aizstāvēt "Zoopolicijas" aizskartās tiesības tiesā.
Savukārt Rīgas domē aģentūrai LETA skaidroja, ka pašvaldība, sludinot iepirkumus un slēdzot līgumus "Par klaiņojošu un bez saimnieka palikušu suņu un kaķu notveršanu un nogādāšanu dzīvnieku patversmē" un "Par bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušu savvaļas dzīvnieku aprūpi", ir paļāvusies uz pretendentu un līgumu izpildītāju SIA "Zoopolicija", ka tas godprātīgi un atbilstoši iesniegtajam piedāvājumiem un līgumu nosacījumiem pildīs saistības, ko tas ir uzņēmies, piedaloties iepirkumos un noslēdzot pakalpojumu līgumus.
Pašlaik izveidojusies situācija, ka pakalpojumu sniedzējs vienpusēji atsakās pildīt saistības, pirms līgumu termiņa izbeidzot pakalpojumu sniegšanu.
Neskatoties uz to, pašvaldība sola nodrošināt akūtu situāciju risināšanu un neatliekamās palīdzības sniegšanu dzīvniekiem.
Jau ziņots, ka Rīgā tika izsludināts konkurss par bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušu savvaļas dzīvnieku aprūpi.
Tāpat ziņots, ka janvārī pašvaldība noslēdza jaunu līgumu ar uzņēmumu "Zoopolicija.lv" par savvaļas dzīvnieku aprūpi. Tā kopējā summa ir 160 000 eiro.
"Dzīvniekupolicija.lv" iepriekš pauda bažas par Rīgas pašvaldības pieņemto lēmumu nenodrošināt diennakts stacionāru nelaimē nonākušo dzīvnieku, kuri ir traumēti, slimi vai atrodas acīmredzami bezpalīdzīgā stāvoklī, glābšanai Rīgas ielās un pagalmos.
Organizācija norādīja, ka nav ticis pagarināts esošais līgums un esot iecerēts samazināt pakalpojuma apjomu, jo jaunajā iepirkumā nav paredzēts diennakts stacionārs, kurā bija apmaksāta diennakts uzturēšana un pirmā vai pēdējā palīdzība.
"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Sociālais uzņēmums Zoopolicija.lv" 2023.gadā strādāja ar 103 618 eiro apgrozījumu un cieta zaudējumus 9698 eiro apmērā.
Uzņēmums reģistrēts 2021.gadā un tā pamatkapitāls ir 2800 eiro. Kompānija vienādās daļās pieder Sniedzītei Kļaviņai, Ludmilai Aleksinai, Naurim Eversonam, Lindai Novickai un nodibinājumam "dzivniekupolicija.lv".