Šodienas redaktors:
Marina Latiševa
Iesūti ziņu!

Kā samazināt sāpes locītavās un uzlabot kustīgumu?

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Locītavu veselība kļūst arvien aktuālāka, kad mēs sākam novērot pirmos novecošanās simptomus. Kāpēc locītavas sāk sāpēt, un kā to ietekmē ķermeņa novecošanās procesi? Noskaidrosim, kā novērst locītavu problēmas un saglabāt kustīgumu, izmantojot mūsdienīgus risinājumus.

Kas notiek ar mūsu ķermeni?

Ar laiku balsta-kustību sistēma pakāpeniski nolietojas un noveco. Šis process ir dabīgs, bet to var aizkavēt un kontrolēt ar pareizu pieeju. Mūsu ķermenis sastāv no divām galvenajām daļām, kas ir atbildīgas par kustību un atbalstu: pasīvā (skelets) un aktīvā (muskuļi) kustību sistēma. Locītavas savieno kaulus, un tās ļauj mums pārvietoties. Tomēr ar gadiem locītavas var zaudēt elastību un kustīgumu.

Kāpēc rodas sāpes locītavās?

Ar vecumu mūsu locītavās sāk veidoties "nodilšanas" pazīmes. Skrimšļi, kas nodrošina amortizāciju starp kauliem, var nolietoties, kā arī samazināties šķidruma daudzums locītavās. Tas var izraisīt berzi un sāpes. Locītavu stīvums un krakšķēšana kļūst arvien biežākas, un tas var novest pie hroniskām problēmām, piemēram, osteoartrīta.

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Osteoartrīts

Osteoartrīts ir viena no visbiežāk sastopamajām locītavu slimībām, kas izraisa smagu invaliditāti. Tā sākumā bojā skrimšļus, bet vēlāk ietekmē visu locītavas struktūru, tostarp kaulus un saites. Statistikas liecina, ka pēc 65 gadiem trīs no četriem cilvēkiem cieš no osteoartrīta. Tāpēc ir ļoti svarīgi laicīgi reaģēt un uzsākt ārstēšanu, jo slimība attīstās nemanāmi.

Kā novērst locītavu problēmas un saglabāt kustīgumu?

Lai saglabātu locītavu veselību un samazinātu risku saslimt ar osteoartrītu, ir vairāki pasākumi, ko varam ieviest ikdienā:

  1. Fiziskās aktivitātes: Vingrošana ir viens no labākajiem veidiem, kā saglabāt kaulu un muskuļu veselību. Mērena fiziskā slodze uzlabo elastību, līdzsvaru un kustīgumu.
  2. Svara kontrole: Liekais svars palielina locītavu slodzi, kas veicina osteoartrīta attīstību. Svara zaudēšana var samazināt šo risku.
  3. Vitamīni un minerālvielas: D vitamīns, magnijs un II tipa kolagēns locītavām, ir svarīgi elementi locītavu un muskuļu veselībai. D vitamīns palīdz saglabāt kaulu veselību, savukārt magnijs atbalsta muskuļu darbību.
Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Inovatīvs risinājums locītavu veselībai

Lai uzlabotu locītavu un muskuļu veselību farmācijas uzņēmums Lotos Pharma piedāvā MAGNEFlex. Tas ir inovatīvs komplekss, kas nodrošina atbalstu ne tikai skrimšļiem, bet arī visai locītavai, ieskaitot kaulus un muskuļus. MAGNEFlex satur tīru II tipa kolagēnu, magniju, C vitamīnu, D vitamīnu un B6 vitamīnu, kas veicina locītavu veselību un kustīgumu.

MAGNEFlex ir īpaši ieteicams cilvēkiem no 35 gadiem, kā arī tiem, kuriem ir pastiprināta slodze uz muskuļiem un locītavām. Šis preparāts palīdz saglabāt locītavu kustīgumu un samazina balsta-kustību aparāta slimību risku. To ieteicams lietot gan akūtu, gan hronisku problēmu gadījumos. MAGNEFlex ir ieteicams ikdienas lietošanai, lai uzturētu muskuļu un kaulu veselību un novērstu novecošanās procesus locītavās.

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu

Uz augšu