Daugaviņš: labākā sajūta, ko esmu jutis savā mūžā

Uzvara Amerikas hokeja līgas (AHL) Kaldera kausa čempionātā raisījusi labāko sajūtu latviešu uzbrucēja Kaspara Daugaviņa mūžā, pēc otrdienas triumfa izteicās pats hokejists.

Kā ziņots, finālsērijas sestajā mačā Daugaviņa pārstāvētā Binghemtonas «Senators» komanda ar rezultātu 3:2 izbraukumā pārspēja Hjūstonas «Aeros» vienību, triumfējot sērijā ar 4-2.

«Otrajā trešdaļā spēlējām diezgan slikti, un treneris mums teica, ka, ja vēlamies uzvarēt, tad labāk parādām kaut ko,» pēc mača stāstīja Daugaviņš, kurš šajā cīņā izcēlās ar vienu rezultatīvu piespēli. «Mūsu līderi Kels (Raiens Kellers) un Potsijs (Raiens Potulnijs) piecēlās kājās un teica: «Mēs zinām, ka varam uzvarēt. Nepieciešams tikai viens metiens, vieni vārti, tāpēc iesim un izdarīsim to.»

«Mēs negribējām doties laukumā arī ceturtdien, jo septītā spēle ir loterija, kad var uzvarēt ikviens,» stāstīja latvietis.

«Esmu bez vārdiem. Jūtos apbrīnojami. Šī ir labākā sajūta, ko esmu jutis savā mūžā. Šīs komandas puiši ir apbrīnojami. Viņi ir labākā komanda, kādā esmu bijis,» piebilda Daugaviņš.

23 Kaldera kausa izcīņas spēlēs Daugaviņš guva desmit vārtus un izpildīja desmit rezultatīvas piespēles, kā arī tika pie pozitīva lietderības koeficienta +8.

Latvietis kļuva par Kaldera kausa izcīņas ceturto rezultatīvāko hokejistu, bet rezultatīvākais bija viņa komandas biedrs Potulnijs, kura kontā bija 14 vārti un 12 rezultatīvas piespēles.

Profesionālais hokejs Binghemtonā ienāca 1973. gadā, bet šis kļuva par pirmo pilsētas titulu.

«Aeros» komanda Kaldera kausa finālā bija iekļuvusi pirmo reizi kopš 2003. gada, kad tā ieguva titulu, bet «Senators» komanda līgai pievienojās tikai pirms 2002./2003. gada sezonas un izšķirošajā sērijā cīnījās pirmo reizi vienības vēsturē.

Izšķirošajā mačā uzvaras vārtus trešās trešdaļas desmitajā minūtē guva «Senators» komandas kapteinis Raiens Kellers. Zīmīgi, ka viņš guva uzvaras vārtus otrajā sērijā pēc kārtas.

«Tas ir sirreāli,» stāstīja Kellers. «Mēs nekad neizcīnām vienkāršas uzvaras. Šoreiz atkal mūsu pirmās divas trešdaļas nebija labas, tomēr trešajā atradām ceļu uz panākumu.»