Gorkšam 250. spēle pamatsastāvā Anglijā (2)

Latvijas futbola izlases aizsargs un kapteinis Kaspars Gorkšs sestdien jau 250. reizi devās kāda no Anglijas kluba mača sākuma vienpadsmitniekā, šoreiz palīdzot Anglijas pēc spēka otrās līgas - «Championship» - komandai «Reading FC» izbraukumā cīnīties neizšķirti 0:0 ar «Blackburn Rovers».

Kā zināms, iepriekšējā kārtā Gorkšs atgriezās komandas sākumsastāvā un aizvadīja 90 minūtes pret savu bijušo klubu Londonas «Queens Park Rangers» (QPR). Līdz tam vienīgo spēli Latvijas futbolists bija aizvadījis augusta beigās. Taču arī šoreiz komandas galvenais treneris Naidžels Edkinss centra aizsardzības posteni uzticēja Gorkšam.

Spēles 72. minūtē Gorkšam bija izdevība izvirzīt komandu vadībā, taču pēc sitiena bumba lidoja nedaudz pāri vārtiem. Gorkšs laukumā pavadīja visu maču.

«Reading» turnīra kopvērtējumā šobrīd ieņem astoto vietu. Komanda 16 spēlēs izcīnījusi 25 punktus.

Citā spēlē «Championship» ietvaros Latvijas izlases aizsarga Vitālija Maksimenko pārstāvētā komanda «Brighton Albion» ar 1:0 (0:0) izbraukumā uzvarēja «Wigan Athletic. Vienīgos vārtus 72. minūtē guva Endrjū Krofts, bet Maksimenko kārtējo reizi sezonā spēlei netika pieteikts.

«Albion» 16 spēlēs tikusi pie 24 punktiem un atrodas devītajā vietā turnīra tabulā, punktu atpaliekot no Gorkša pārstāvētās «Reading».

Tikmēr Anglijas pēc spēka trešās līgas - «League One» - komanda «Oldham Athletic», kuru pārstāv Latvijas U-21 izlases futbolists Edijs Joksts, ar 1:0 (0:0) izbraukumā uzvarēja vietējo «Gillingham» vienību, bet Joksts arī šoreiz netika pieteiks spēlei.

Futbolists «Athletic» komandas sastāvā laukumā līdz šim nav izgājis.

«League One» kopvērtējumā «Athletic» ar 15 punktiem 15 spēlēs ieņem 18. vietu.