Latviešu atklājumi Viļņā – ko nepalaist garām, apmeklējot kaimiņu galvaspilsētu

TVNET
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Go Vilnius publicitātes foto

Arvien biežāk sociālajos tīklos lasāmas atsauksmes par kaimiņvalsts galvaspilsētā atklāto, un teju visi atzīst – Viļņas apmeklējums pārspējis cerēto. Mākslinieku kvartāls, izcili ēdieni, ko atzinīgi novērtē Latvijas kulinārijas blogeri, draudzīga atmosfēra, velotūres un citas izklaides iespējas tur pieejamas vienuviet. Turklāt tas viss izbaudāms tikai dažu stundu brauciena attālumā.

«Pat apmeklējot Viļņu vien uz pāris dienām, rodas sajūta, ka piešķirts neliels atvaļinājums tuvākajos dienvidos,» atzīst kulinārijas blogere Linda Vilmansone-Virbule. Savukārt divu bērnu mamma un dzīvesstila blogere Māra Arāja uzskata: «Viļņa ir pārsteigumu pilsēta, kurā izbaudīt ārzemju sajūtu, nekur tālu nedodoties, - tajā vienkopus pieejamas ļoti daudzas izklaides iespējas, labi restorāni un ikvienā vietā sagaida ļoti laipna apkalpošana.»


Bohēma pilsētas sirdī - Užupe
Šūpoles tilta pakājē, neparasti veikaliņi, neskaitāmi mākslinieku darbi un instalācijas – tas viss atrodams Užupē, neparastā vietā, kuru mākslinieki, dzejnieki un mūziķi pasludinājuši par savu republiku. Tai pat ir sava himna, karogs un likumi. Vēl pirms 20 gadiem nekopts un pat bīstams rajons kļuvis par vienu no prestižākajām pilsētas vietām, ko vietējie iedzīvotāji dēvē par Viļņas sirdi.
«Užupes republika un tās radošā atmosfēra bija mūsu lielākais atklājums. Ne tikai atmosfēras, bet arī arhitektūras dēļ dažbrīd bija sajūta, ka esam kādā nelielā, romantiskā Itālijas pilsētiņā. Kad apmeklēsiet Užupes republiku, noteikti paskatieties augšup uz māju fasādēm!» iesaka M.Arāja.

Foto: Go Vilnius publicitātes foto


Gardēžu atklājumi
«Viļņā ir ļoti daudz stilīgu vietiņu, kurās pasniedz tiešām garšīgus ēdienus,» pieredzē par neseno pilsētas apciemojumu dalās L.Vilmansone-Virbule. Blogere atklājusi vairākas kafejnīcas, kuras bijušas tik labas, ka viņa pāris dienu īsajā ceļojumā tajās atgriezusies vairākkārt un atradusi savus iecienītākos ēdienus. «Ja plānots apmeklēt populāro džina bāru Bardakas, noteikti jānogaršo sendvičs ar vistu, bekonu un zemesriekstu sviestu, savukārt saldējuma un brokastu kafejnīcā Sugamour iepriecinās ne tikai gaumīgais interjers, bet arī nepārspējams pistāciju gelato. Īpaši interesants ir bārs Peronas, kā jau vēsta nosaukums, tas atrodas dzelzceļa stacijā uz perona. Tiem, kas meklē tradicionālas vērtības – gardus cepelīnus par saprātīgu cenu, iesaku apciemot Forto Dvaras,» atradumos dalās gardēde.

Foto: Go Vilnius publicitātes foto


Riteņbraucējiem draudzīga pilsēta
«Viens no iemesliem, kādēļ apmeklēt Viļņu vasarā, ir dažādas velo tūres – tajās var izbaudīt braucienu pa maršrutu, kas no augsta kalna ved līdz pat pašam pilsētas centram,» stāsta TV personība Kristīne Garklāva. Viļņā ir attīstīta velo infrastruktūra, pieejamas gan romantiskās vecpilsētas un modernās pilsētas apskates tūres, gan izbraucieni gar upju krastiem, gan arī izaicinoši braucieni ar kalnu velosipēdiem kalnainā vidē, ko piedāvā Bike Vilnius Velotakas.

Foto: Go Vilnius publicitātes foto


Muzeji un rotaļas, kas patiks gan lieliem, gan maziem
«Pilsēta piedāvā plašas iespējas atpūtai ar bērniem, kas mums ir īpaši svarīgi, izvēloties atvaļinājuma galamērķi,» saka M.Arāja. Viņa iesaka apmeklēt rotaļlietu muzeju – tas ir tiešām aizraujošs gan maziem, gan lieliem, turklāt rotaļlietas drīkst ne vien apskatīt, bet arī ar tām paspēlēties. «Paši iemēģinājām padomju laika spēļu automātus, kamēr meitenes brīnījās par mūsu bērnībā tik populārajiem jocīgajiem gumijas dzīvniekiem. Apmeklējām arī Bernardīnu dārzu, tur mums izdevās ne tikai aizbēgt no pilsētas trokšņiem un sajust dabu, bet arī mazajiem izskrieties un izspēlēties vairākos bērnu laukumiņos un karuseļos,» saka M.Arāja.

Foto: Go Vilnius publicitātes foto
KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām