Cilvēku apaugļošanas un embrioloģijas pārvalde pēc nedēļām ilgām diskusijām devusi atļauju Ņūkāslas universitātes zinātniekiem klonēt cilvēku embrijus medicīnisko pētījumu nolūkā. Šajos pētījumos var tikt atklātas jaunas metodes tādu slimību kā diabēta, Pārkinsona un Alcheimera slimību ārstēšanā.

Šis pretrunīgi vērtētais lēmums nozīmē, ka universitātes zinātnieki būs pirmie Lielbritānijā, kas veiks terapeitisko cilvēka embriju klonēšanu. Viņi plāno kopēt embrijus sākuma stadijā un iegūt no tiem cilmes šūnas, kuras var izmantot radikāli jaunās ārstniecības metodēs.

Embriji tiek iznīcināti, pirms tie sasniedz 14 dienu vecumu, un tiem nekad netiek atļauts attīstīties tālāk par šūnu sakopojumu kniepadatas galvas lielumā.

Universitātes Cilvēka ģenētikas institūta līdzstrādnieks Dr. Miodrags Stojkovičs teica: «Mēs esam gatavi darboties nekavējoties, tiklīdz būs nokārtoti visi dokumenti. Mēs esam strādājuši gadiem ilgi, un es esmu gandarīts, ka pārvalde atzinusi šīs tehnoloģijas potenciālu modernajā medicīnā.»

Klonēšana, lai radītu bērnu kopijas, Lielbritānijā ir aizliegta, taču terapeitiskā klonēšana kopš 2002. gada ir atzīta par likumīgu.

Maijā Ņūkāslas Starptautiskā dzīvības centra Cilmes šūnu grupa pieprasīja atļauju veikt cilvēku klonēšanu zinātniskās pētniecības programmas ietvaros.

Komentāri