/nginx/o/2018/07/12/8741204t1h981e.jpg)
«Vai tiešām, lietojot ābolu etiķi, var notievēt? Šim līdzeklim piedēvē dažādas brīnumīpašības, piemēram, tas paātrinot vielmaiņu, tāpēc vēlos zināt, vai tā ir taisnība. Elza»
Ar ābola etiķa palīdzību netiksiet vaļā no liekajiem svara kilogramiem. Lai gan tajā ir vērtīgi vitamīni un minerālvielas, taču tajā pašā laikā svaigā ābolā to ir daudz vairāk. Piemēram, 10 gramos ābolu etiķa ir 10 miligramu kālija, taču vidēji lielā ābolā tā ir 187 miligrami, C vitamīns ir tikai svaigā ābolā, savukārt dzelzs etiķī ir 10 reizes mazāk nekā ābolā.
Ne vien ābolu, bet arī citi etiķi stimulē vielmaiņu (izdzerot glāzi ūdens, kam pievienota tējkarote etiķa, var samazināt apetīti, turklāt tādu pašu efektu var iegūt, dzerot citronu sulu, tikai tas nav pareizais risinājums, kā samazināt svaru). Reklāmās bieži uzsvērtas ābolu etiķī esošās etiķskābes labās īpašības, kas veicinot siekalu, kuņģa skābes veidošanos, tāpēc ātrāk samazinot pilnības un pārēšanās sajūtu pēc bagātīgas maltītes.
Nav zinātnisku pierādījumu, ka ābolu etiķis sadedzina taukus. Lai samazinātu liekos kilogramus, ir jāmaina uztura paradumi un ēdienkarte. Ja gremošanas trakts ir vesels, ābolu etiķis nekaitēs, bet jūtamu labumu notievēšanas procesā tas arī nedos. Cenšoties samazināt svaru un pārspīlēti lietojot ābolu etiķi, var nopietni kaitēt kuņģa un gremošanas trakta veselībai un saslimt ar gastrītu.
Dietologi ābolu etiķi iesaka lietot tikai kā garšas uzlabotāju kopā ar eļļu, gatavojot dārzeņus un mērces.