/nginx/o/2018/07/12/8824068t1hd762.jpg)
Firmas Tavs datorserviss direktors Edijs Štāls un pedagoģe Līga Štāle mitinās savā 75 kvadrātmetru plašajā dzīvoklī Zolitūdē, kuru mantojuši no vecākiem. Jaunā ģimenīte vēlējās, lai viņu vecais mājoklis kļūtu jauns, tāpēc, rūpīgi pārdomājuši, kā pašu spēkiem, ietaupot pēc iespējas vairāk līdzekļu, dzīvokli varētu pārvērst. Remontu pabeidza dzīvojamajā telpā, bet citās istabās vēl ir daudz darāmā.
Vienojošais gaismas Ķermenis
Kaut arī koridors un dzīvojamā istaba tika apvienoti vienā, tomēr abu istabu zonas joprojām ir nosacīti sadalītas. Tās atšķiras ne tikai pēc izlīmēto tapešu krāsām, bet arī pēc grīdas seguma toņa. Dzīvojamajā istabā ir gaiši brūns, mīksts grīdas segums, bet koridorā – tumši zils. «Citiem neiesaku izvēlēties tumšu grīdas segumu, jo uz tā ļoti labi redzami ir putekļi,» saka Līga. Dzīvojamajā istabā un koridorā vienojoši ir izvēlētie gaismas ķermeņi – arī ekonomiski, bet dizaina ziņā – mūsdienīgi un izsmalcināti. Papīra gaismas ķermeņus Līga un Edijs iegādājās veikalā Centrex par nepilniem trim latiem.
Sekcijas vietā
Pītās kastītes tagad aizvieto sekciju. Tā bija viena no Līgas lielākajām vēlmēm – atbrīvoties no apjomīgās, brūnās padomju laika sekcijas. Taču kur pēc tam lai saliek visu sekcijas saturu? «Izvēlējāmies šīs pītās kastītes, tomēr nav pārāk parocīgi, jo nevar uzreiz atcerēties, kurā kastē kurš sīkums ir ielikts,» stāsta Līga. Jāizgudro tikai, kur lai novieto servīzi?
Gaisma un plašums
Pirms sešiem gadiem Līgas vecāki pārcēlās uz citu dzīvesvietu un dzīvokli Zolitūdē atstāja Līgai un Edijam. Vajadzēja sākt remontdarbus, taču līdzekļu nepietika, lai vienlaikus izremontētu visas istabas dzīvoklī. Tālab darbus sāka ar pašu mazumiņu. Stikla durvis starp dzīvojamo istabu un koridora telpu likvidēja, starp abām telpām izveidoja arku, un tādā veidā dzīvojamā istaba ieguvusi papildu platību. Tagad tā ir aptuveni 25 kvadrātmetrus liela. Pirms remonta dzīvoklī dominēja brūnie un pelēcīgie toņi. No šīm nomācošajām krāsām Līga un Edijs nolēma atbrīvoties. Koridora daļā tika izlīmētas zilas tapetes, bet tālāk dzīvojamās istabas sienas ieguva dzeltenu toni, kas istabu padara vismaz divreiz gaišāku. Pirms remonta istabās bija nelīdzenas sienas. Tā kā tapetes netika līmētas, vienai loksnei nedaudz pārklājot otru, bija ļoti svarīgi padarīt sienas līdzenas. Pagaidām pie loga nav aizkaru, jo dzīvokļa saimnieki vēl nespēj izšķirties, ko labāk izvēlēties – žalūzijas vai puķainus, caurspīdīgus aizkarus.
Atdzimis galdiņš
Žurnālu galdiņš ir mantots. Tad, kad ciemos pie Līgas un Edija brauca norvēģu draugi, māju vajadzēja uzpost un īsā laikā bija jāatsvaidzina arī vecās mēbeles, tāpēc žurnālu galdiņa virsmu nopulēja un pēc tam uzklāja lakas kārtiņu. Tagad galdiņš izskatās gluži kā jauns.
Atmiņas pie sienām
Glezniņas un ierāmētās fotogrāfijas ir mīļas atmiņas. Zīmētā glezna arī ir mantota no vecākiem, bet trīs fotogrāfijās ir iemūžināti Līgai svarīgi dzīves mirkļi – studenti, kuriem viņa savulaik mācījusi norvēģu valodu, bilde, kurā redzama Līga Norvēģijā, un citā bildē iemūžināts mirklis, kad Līga Ediju sagaidīja pārbraucam no jūras, kad viņš vēl strādāja par jūrnieku. Lācītis rotā dzīvojamās istabas dīvānu. Arī tā ir mīļa dāvana no skolēniem, kurus savulaik mācījusi skolotāja Līga.
Stūra dīvāns prom no stūra
Līgas vecāki, pārceļoties uz citu dzīvesvietu, mēbeles dzīvoklī atstāja. Taču jaunajai ģimenei bija ļoti svarīgi savu kopīgo mājokli pēc iespējas vairāk izmainīt un atsvaidzināt. Pirms tam stūra dīvāns patiešām atradās istabas stūrī, taču tagad tas ir novietots iepretim logam, tādējādi vēl vairāk norobežojot atpūtas stūrīti dzīvojamā istabā no darba zonas. Pagaidām darba zonā atrodas divi atsevišķi galdi, bet ar laiku paredzēts iegādāties lielu galdu un plauktus.
Ķerot miegu