«Tiem, kuriem ir spastiski savilktas rokas, dažkārt, pašiem par pārsteigumu, sniedzoties sunim pieskarties, izdodas plaukstas iztaisnot, kas dod motivāciju censties arī pārējā laikā veikt kustību vingrinājumus motorikas spēju atjaunošanai. Bet tie klienti, kuri vēlas relaksējošas nodarbības ar ciešāku saskarsmi ar suņiem, dodas uz centra lielo zāli, kur notiek nodarbību otrā daļa, kas ilgst stundu,» skaidro Brice.
Vasarā, kad laiks ir silts, nodarbību otrā daļa notiek sociālās aprūpes centra iekšpagalmā.
Dalība nodarbībās klientiem ir motivācija izkustēties.
Senioriem vairāk patīkama un lietderīga ir lēna, nesteidzīga saskarsme atbilstoši katra vēlmēm. Ir iemītnieki, kuri nāk, pēc viņu domām, ārstēt ar suņu palīdzību kādas sāpošas kaites locekļos vai mugurā, un klienti stāsta, ka jūtas labāk.
Saskarsme ar četrkājainiem «terapeitiem» samazina senioru trauksmi, palielina adaptācijas spēju institucionālā vidē, palīdz atgūt psiholoģisko komfortu,
«Apkopojot kanisterapijas nodarbību efektu, var teikt, ka tas ir psihoemocionāli izteikti pozitīvs ar ilglaicīgu, noturīgu iedarbību. Klientiem rodas motivācija sociālās aktivitātes pieaugumam, suņu klātbūtne ir iegansts veikt kustības, aizejot uz nodarbības vietu vai gultā pieceļoties sēdus, un kopumā uzlabo gan fizisko stāvokli, gan motoriku un ir par iemeslu aktivitātes pieaugumam un vēlmei, motivācijai apmeklēt arī citus centrā notiekošos pasākumus, piemēram, tematiskās tikšanās ar māksliniekiem, koncertus, ekskursijas, rokdarbu, mākslas un radošās darbnīcas, kā arī citas aizraujošas aktivitātes,» skaidro pašvaldībā.