Naudas atmazgāšanas lietā liecinieka statusā mūziķis Aigars Krēsla

FOTO: AFI

Laikraksts «Dienas Bizness», atsaucoties uz neoficiālu informāciju, pirmdien vēsta, ka viens no mūziķiem, kurš saistīts ar vērienīgo naudas atmazgāšanas un nodokļu izkrāpšanas shēmu, ir mūziķis Aigars Krēsla.

Sākotnēji Krēsla noliedzis, ka viņam ir kāds sakars ar Finanšu policiju, taču vēlāk atzina, ka kratīšanas brīdī «nejauši biju tuvumā», proti, iegājis apciemot senu ģimenes draugu, kurš, tāpat kā Krēsla, nācis no Valmieras. Viņš nevēlējās izpaust drauga vārdu, jo tas būtu neētiski.

«Dienas Bizness» raksta, ka Krēsla bijis vairāku uzņēmumu amatpersona — arī SIA «AquaLat», kuras valdē līdz 2006. gada oktobrim bija arī soļotājs Aigars Fadejevs un bijušais politiķis, Parex bankas padomes priekšsēdētāja vietnieks Valdis Birkavs.

Fadejevs laikrakstam sacīja, ka viņa uzņēmums SIA «Alpinuss» jau vismaz trīs gadus nekādu darbību neveic, bet «Aigara Fadejeva aģentūra» darbojas tikai sporta laukā. Viņš pauda pārsteigumu par sava vārda saistīšanu ar naudas atmazgāšanu vai izkrāpšanu, norādot, ka par šādas shēmas eksistenci uzzinājis tikai no preses.

«Lursoft» informācija liecina, ka sportistam piederējušas daļas jau minētajā «Aqua Lat», tāpat līdz šā gada februāra beigām viņš bijis vienīgais īpašnieks SIA «Inventico».

Savukārt Birkavs laikrakstam sacīja, ka uzņēmumā «AquaLat» bijis vien nelielu brīdi. «Tas projekts nebija tik perspektīvs. Tie bija mana dēla draugi, palūdza piesaistīties, jo man bija arābu kontakti,» tā sadarbību ar šo uzņēmumu raksturoja Birkavs. Ar naudas atmazgāšanas lietu Birkavam neesot nekāda sakara.

Starp uzņēmumiem, kuri plašsaziņas līdzekļos minēti kā iespējamie shēmas dalībnieki, ir arī SIA «Pactum». Savulaik šā uzņēmuma vadītājs bijis Edgars Zuza, kas līdz 2004. gadam darbojies arī Rīgas pašvaldības AS «Mežaparks» valdē kopā ar komponistu un uzņēmēju Zigmaru Liepiņu, liecina «Latvijas Vēstneša» informācija.

Liepiņš «Dienas Biznesam» apgalvoja, ka šādu cilvēku nepazīst un pirmo reizi dzird viņa vārdu. Arī iespējamo līdzdalību kādās nelikumīgās shēmās viņš noliedz, norādot, ka «visi papīri man ir tīri».

Ceturtdien Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvalde pārtrauca organizētās noziedzības grupējuma darbību, kas nodarbojās ar nodokļu izkrāpšanu un noziedzīgā ceļā iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Pēc sākotnējiem aprēķiniem, organizētās noziedzības grupējums 2007. gadā no septembra līdz decembrim ir legalizējis  6,5 miljonus latu, nodarot būtisku zaudējumu valsts budžetam.

Grupējums naudas atmazgāšanu īstenoja visā Latvijas teritorijā. Tajā iesaistītas aptuveni 10 personas, un grupējuma pakalpojumus izmantoja gandrīz 100 Latvijas uzņēmumi, to skaitā ir arī Latvijā labi pazīstamas firmas.

Uz augšu