Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Mangaļsalā manītas mežacūkas ar sivēniem

FOTO: AP/Scanpix

Mangaļsalas iedzīvotāji rudens dienās laiku pa laikam manījuši mežacūkas ar mazuļiem, pavēstīja Rīgas domē.

Meža dzīvnieki uzvedoties pārdroši un nebaidoties tuvoties cilvēkiem. Pašvaldībā pastāstīja, ka mežacūkas Mangaļsalā tiek manītas ik pa laikam, taču rudens dienās tās paliek aktīvākas un «sākušas rakties arī pie privātmājām».

Speciālisti norādīja, ka situācijās, ja iedzīvotājus meža dzīvnieku klātbūtne varētu apdraudēt, par to vajadzētu ziņot veterinārklīnikai «Dr.Beinerts» pa tālruni 25473333.

Klīnikas pārstāve Inga Rēvelniece paskaidroja, ka mežacūkas paliek agresīvākas laikā, kad tām ir mazuļi, kā arī tad, kad tām sācies pārošanās laiks. Tiesa gan, Rēvelniece atzina, ka pašlaik mežacūku mazuļi jau ir pietiekami paaugušies, tāpēc pieaugušās mežacūkas esot mierīgākas.

Vienlaikus gan eksperte sacīja, ka problēmas mežacūkas var radīt, iekļūstot kādā mazdārziņā vai nonākot konfliktā ar kādu mājdzīvnieku. «Vajag arī apzināties, ka mēs esam ienākuši viņu teritorijā, nevis viņi mūsējā,» piebilda uzņēmuma pārstāve.

Mājokļu un vides departaments ir noslēdzis līgumu ar uzņēmumu «Dr.Beinerts» par bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušu savvaļas dzīvnieku aprūpi Rīgā. Līguma ietvaros uzņēmums «Dr.Beinerts» var arī palīdzēt iedzīvotājiem atbrīvot teritoriju no mežacūkām.