Pazudušā Platača automašīnā atrastas vairākas vērtīgas mantas

FOTO: Scanpix/Reuters

Pazudušā advokāta Aināra Platača automašīnā «Mercedes-Benz 500», kas otrdien tika atrasta neaizslēgta Muceniekos, netālu no 16.maršruta autobusa galapunkta, bijušas vairākas vērtīgas mantas.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja advokātu biroja «Platacis un partneri» advokāts Aloizs Vaznis, bez aizdedzes atslēgas mašīnā atradušās arī divas žaketes, portfelis un telefons, kuru Platacis ikdienā izmantojis. Transportlīdzekli policisti esot «apstrādājuši» un telefonu izņēmuši, bet tagad jau spēkrats nogādāts Platača birojā.

Platacis, visticamāk, pazudis jau pirmdienas vakarā, žurnālistiem pieļāva iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL). Viņai zināms, ka advokāts dzīvojis viens savā mājā Baltezerā, slēgtā teritorijā. Vaznis savukārt aģentūrai LETA sacīja, ka Platacis Baltezerā dzīvojis kopā ar vecākiem. Pēdējo reizi savā birojā advokāts esot manīts pirmdien vakarā, kad viņš izskatījies kā parasti un nekas neesot liecinājis, ka Plataci kaut kas nomāktu.

Policijai nav precīzu datu, kad advokāts pazudis. Kā ziņots, informācija par Platača pazušanu policijā tika saņemta otrdien.

Mūrniece apgalvoja, ka «policija ātri un operatīvi sākusi viņa meklēšanu». Pagaidām meklēšana sekmējusies vien ar advokāta automašīnas atrašanu Muceniekos, kas nav tālu no viņa paša mājām Baltezerā.

Automašīna juridiski esot piederējusi advokātu birojam «Platacis un partneri», bet izmantojis to pats Platacis, aģentūrai LETA sacīja Vaznis. Ko Platacis varētu būt darījis Muceniekos, Vaznim neesot ne jausmas.

Vaznis aģentūrai LETA pieļāva divas versijas, kas ar Plataci varētu būt atgadījies, - viņš ir nolaupīts vai nogalināts. Platača kolēģis atzina, ka šādām bažām esot pamats, taču viņš nevēlējās konkretizēt iemeslus, kas liek viņam tā domāt.

VP lūdz iedzīvotāju palīdzību, lai noskaidrotu Platača iespējamo atrašanās vietu vai jebkādu informāciju par viņa pazušanu. Ikviens, kura rīcībā ir kāda informācija par šo personu, aicināts zvanīt policijai uz tālruni 67075249, 112 vai vērsties tuvākajā policijas iecirknī.

Vaznis savukārt aicina atsaukties iedzīvotājus, kuri Muceniekos redzējuši Platača melno automašīnu «Mercedes-Benz 500».

VP preses pārstāve Linda Neimane-Zobena aģentūrai LETA sacīja, ka par iespējamo advokāta pazušanu VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldē sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13.nodaļas - noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību.

Kā ziņots, daži no Platača plašāk pazīstamiem pēdējā laika klientiem ir aviopārvadājumu un lidaparātu apkopes kompānijas «Konkors» īpašnieks, Baltkrievijas ieroču eksportētāja «BelTechExport» padomes loceklis Aleksandrs Sadovojs, ilggadējais Valsts ieņēmumu dienesta un pašreizējais Finanšu ministrijas darbinieks Vladimirs Vaškevičs, izspiešanas lietā aizturētais Oto Galsons un citi.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, 1966.gadā dzimušais Platacis 1993.gadā beidzis Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti. Pirms tam viņš strādājis par sekretāru Rīgas pilsētas Ļeņingradas rajona tautas tiesā, bijis tautas tiesu izpildītājs, Latvijas Arodbiedrību inspektors, bet 1990.gada beigās kļuvis par «SWH» Juridiskās nodaļas vadītāju. Latvijas Advokātu kolēģijā Platacis uzņemts 1993.gadā.

Aizvadītā gadsimta deviņdesmitajos gados Platacis bijis Māra Gaiļa vadītās valdības finanšu ministra Andra Piebalga padomnieks. Tāpat viņš bijis administrators valsts garantēto kredītu apsaimniekošanas sabiedrībā «Lata International» un amatpersona vairākos ar naftas produktu biznesu saistītos uzņēmumos.

1996.gadā Platacis kļuvis par zvērinātu advokātu biroja «Platacis un partneri» vadītāju.

Uz augšu