Policijai nav publiskojamu jaunumu advokāta Platača lietā

FOTO: Apollo

Valsts policijai (VP) pagaidām nav publiskojamu jaunumu maija beigās pazudušā advokāta Aināra Platača lietā.

VP Preses un sabiedrisko attiecību birojā aģentūru BNS informēja, ka policija veic visas nepieciešamās izmeklēšanas darbības, taču jaunumu, kurus varētu atklāt sabiedrībai, nav.

Iepriekš, mēneša sākumā, VP priekšnieks Valdis Voins pieļāva iespēju, ka Platacis varētu būt dzīvs, tomēr neesot arī informācijas, ka viņš būtu nolaupīts un patlaban turēts kādas informācijas gūšanai. Joprojām galvenā versija par Platača pazušanu saistīta ar advokāta profesionālo darbību.

Arī Platača pārstāvētā biroja «Platacis un partneri» advokāts Aloizs Vaznis aģentūrai BNS pauda, ka pazudušā kolēģa meklējumi pašlaik ir bez virzības. Lai arī advokātu birojs solījis sniegt atlīdzību par noderīgu informāciju Platača meklējumos, tādu pašlaik nav izdevies saņemt.

Jau vēstīts, ka 25.maijā policijā saņemts iesniegums par Platača bezvēsts prombūtni. Pamatojoties uz to, Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes Personu meklēšanas nodaļā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma panta par noziedzīgiem nodarījumiem pret personas veselību. Šajā pašā dienā Mucenieku rajonā policija atrada Platacim piederošo automašīnu «Mercedes Benz 500». Valsts policija sliecas domāt, ka pret advokātu Aināru Plataci pastrādāts noziegums, un pašlaik versija, ka viņš varētu slēpties, netiek uzskatīta par prioritāru.

Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētāja vietniece Guna Kaminska un viņa kolēģi advokāta Aināra Platača pazušanu saista ar viņa profesionālo darbību.

Uz augšu