Plaude-Rēlingere iesniegusi maksātnespējas plāna izmaiņas

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Čīka/LETA

Šā gada 17.martā uzņēmēja Ieva Plaude-Rēlingere Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai iesniedza pieteikumu par mantas pārdošanas un kreditoru prasījumu apmierināšanas plāna grozījumiem fiziskas personas maksātnespējas procesā, kas apstiprināts ar pagājušā gada 7.decembra tiesas lēmumu, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja uzņēmējas pārstāvji.

Šodien Plaude-Rēlingere tikšanās laikā mediju pārstāvjus iepazīstināja ar sava privātpersonas maksātnespējas procesa darba rezultātiem, atskatījās uz paveikto pēdējo trīs mēnešu laikā.

Uzņēmēja pavēstīja, ka atguvusi kontroli pār kompāniju «Kolonna Ltd.», kas ļaus realizēt uzņēmējai netieši piederošās 49% «Douglas Baltic» akcijas 1,7 miljonu latu apmērā un sadalīt ienākumus kreditoriem, tostarp Latvijas nodokļu maksātāju glābtajai AS «Parex Banka», stāstīja Plaude-Rēlingere.

Uzņēmēja cer, ka viņas galvojumu summa samazināsies vēl par vismaz pieciem miljoniem eiro (aptuveni 3 514 020 miljoni latu), kad tiks pārdoti kompānijām - tiešajiem kredītņēmējiem - piederošie nekustamie īpašumi.

Preses konferencē uzņēmēja klātesošajiem stāstīja par to, ka, līdzīgi kā daudzi Latvijas iedzīvotāji, ir saskārusies ar personīgās maksātnespējas procesa radīto problēmu sekām - sava budžeta pārplānošanu, ieradumu un savā ziņā arī domāšanas maiņu.

Pēc maksātnespējas reģistra datiem, patlaban 548 privātpersonām ir ierosināts maksātnespējas process, lai arī pēc palīdzības Latvijas Kredītņēmēju apvienībā vērsušies vairāk nekā 3000 personu.

Kā galveno privātās maksātnespējas iemeslu uzņēmēja minēja kļūdaini novērtētos biznesa riskus 2008.gada rudenī un tā brīža neuzticību Skandināvijas valstu bankām. 2008. gada 27.novembrī no «SEB» bankas uz nu jau tajā brīdī valsts pārņemto AS «Parex banka» tika pārskaitīti pieci miljoni eiro, kas automātiski tika iesaldēti un no apgrozības izņemti gandrīz četri miljoni eiro (aptuveni 2 811 216 miljoni latu).

«Nodarbojos ar biznesu jau 20 gadus un esmu pārcietusi gan banku krīzi, gan citus satricinājumus. Šīm grūtībām pāri tikt ir palīdzējuši kolēģi un sadarbības partneri, un tieši viņu interešu aizsardzībai sāku personīgās maksātnespējas procesu, lai šoreiz pasargātu viņus no atsevišķu kreditoru negausības,» sacīja Plaude-Rēlingeres.

«Uzņēmēja vēlās taisnīgu procesu, kas nestu maksimālu labumu visiem kreditoriem un kas nodarītu iespējami mazu kaitējumu uzņēmējas reputācijai, kā arī lai Plaudes-Rēlingeres saistību slogs neuzgultu bankām un Latvijas nodokļu maksātājiem,» norādīts Plaudes-Rēlingeres paziņojumā mediju pārstāvjiem.

Plaude-Rēlingere vērš uzmanību arī uz to, ka AS «Parex banka» rīcība bija galvenais privātās maksātnespējas cēlonis, jo banka centās apsteigt citus kreditorus, un vienīgā iespēja bija sākt maksātnespējas procesu, lai nodrošinātu taisnīgu attieksmi pret visām saistībām, ko bija uzņēmusies uzņēmēja.

Tāpat uzņēmēja uzsvēra, ka AS «Parex banka» rīcība palielinājusi viņas saistību kopapjomu. Vācijā esošais uzņēmums «Fribad» ar bankas balsojumu tika realizēts, negūstot iespējami lielākos ieņēmumus vismaz divu miljonu eiro (1,4 miljoni latu) apmērā. «Tāpēc šīs slikti pārvaldītās bankas pretenzijas pret tiesas lēmumu par manas maksātnespējas procesa sākšanu uzskatu vismaz par divkosīgu,» norādīja Plaude-Rēlingere.

Kā ziņots, šā gada februārī Ģenerālprokuratūra Augstākās tiesas (AT) Senātā iesniegusi protestu par «Kolonna» grupas dibinātājas un akcionāres Plaudes-Rēlingeres atzīšanu par maksātnespējīgu.

Kā aģentūru LETA informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja, Ģenerālprokuratūra 25.februārī iesniegusi protestu par Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 2010.gada 7.decembra spriedumu, ar kuru tiesa atzina Plaudi-Rēlingeri par maksātnespējīgu.

Kataja informēja, ka lieta ir reģistrēta Senātā, taču rīcības sēde, kurā tiks lemts, vai ir ierosināma kasācijas tiesvedība, vēl nav bijusi.

LETA jau ziņoja, ka ar lūgumu iesniegt protestu par Plaudes-Rēlingeres atzīšanu par maksātnespējīgu Ģenerālprokuratūrā vērsās AS «Parex banka» («Parex»).

Kā biznesa portālam «Nozare.lv» iepriekš skaidroja «Parex» Komunikāciju un mārketinga direkcijas vadītāja Marita Ozoliņa-Tumanovska, banka tiesas lēmumu, atzīstot Plaudi-Rēlingeri par maksātnespējīgu, uzskata par nepamatotu un norāda, ka lietas izskatīšanā pieļauti būtiski procesuālo un materiālo tiesību normu pārkāpumi.

Banka uzskata, ka tiesa nav vērtējusi «Parex» iesniegtos pierādījumus par Plaudes-Rēlingeres «apzinātām un ļaunprātīgām darbībām» kā maksātnespējas cēloni. Pēdējo trīs gadu laikā pirms maksātnespējas ierosināšanas Plaude-Rēlingere veikusi vairākus darījumus ar saistītām personām, ievērojami pasliktinot savu mantisko stāvokli.

«Parex» uzskata, ka darījumi veikti nolūkā izvairīties no saistību izpildes un tie būtiski aizskāruši kreditoru intereses.

Tāpat «Parex» uzskata, ka Plaude-Rēlingere maksātnespējas lietā sniegusi nepilnīgu jeb nepatiesu informāciju par savu mantu. Piemēram, bankas rīcībā ir informācija par Plaudei-Rēlingerei piederošiem aktīviem, kurus Plaude-Rēlingere mantas pārdošanas un kreditoru apmierināšanas plānā nav uzrādījusi kā sev piederošus.

«Parex» sākusi tiesvedības procesus pret vairākiem «Kolonna» grupas uzņēmumiem un Plaudi-Rēlingeri kā fizisku personu. Tiesvedību sākšanas iemesls ir «Kolonna» un Plaudes-Rēlingeres ilgstoša saistību pret «Parex» nepildīšana.

Jau ziņots, ka pagājušā gada decembrī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pasludināja Plaudes-Rēlingeres maksātnespējas procesu un sāka viņas bankrota procedūru. Bankrota procedūras termiņš noteikts pieci gadi.

Tiesa arī veica maksātnespējas atzīmes attiecībā uz diviem uzņēmējas īpašumiem Rīgā, Kaļķu ielā, un Valmierā, Jaunvāles ielā.

Plaude-Rēlingere par maksātnespējīgu atzīta no 2010.gada 29.oktobra, un tiesas spriedums nav pārsūdzams.

Kā ziņots, AS «Holding Kolonna» grupas uzņēmumi 2009.finanšu gadā strādājuši ar 105 miljonu eiro (73,5 miljonu latu) apgrozījumu.

Holdinga «Kolonna» uzņēmumi Latvijas tirgū darbojas kopš 1991.gada, to darbības virzieni ir parfimērijas, kosmētikas vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība, ar šīm nozarēm saistīto pakalpojumu sniegšana, kā arī nekustamo īpašumu attīstīšana un ar to saistīto pakalpojumu sniegšana.

Holdingā «Kolonna» ir 21 uzņēmums, kas kopumā nodrošina 971 darba vietu Latvijā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu