Platača pazušanu saista ar profesionālo darbību

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Bijušais iekšlietu ministrs, biroja «Platacis un partneri» advokāts Aloizs Vaznis advokāta Aināra Platača pazušanu saista ar viņa profesionālo darbību.

Intervijā žurnālam «Lietišķā Diena» advokāts norāda, ka Platacis vairāk nodarbojās ar civillietām, un jebkurā no tām parasti ir divas puses, no kurām viena vienmēr ir zaudētāja. «Tas nozīmē, ka jebkurā gadījumā viena no pusēm ir neapmierināta. Ja runa ir par ļoti lielām summām, par darījumiem, kuru vērtība ir mērāma miljonos, zaudētāja puse ir ļoti neapmierināta.«

Vaznim esot aizdomas par konkrētām lietām, ar kurām Platacis strādājis ļoti veiksmīgi. Tomēr sīkāku informāciju advokāts neatklāj, lai netraucētu izmeklēšanai.

«Nekādas citas problēmas Platacim gan nevarētu būt. Šo cilvēku pazīstu jau 15 gadus un pietiekami labi zinu, kā viņš dzīvoja un kādu gaisu elpoja,» akcentē advokāts.

Viņš noraida iespēju, ka varētu atkārtoties uzņēmēja Genādija Tovanceva pazušanas scenārijs, ka, beidzoties noteiktiem procesiem, viņš uzradās un turpināja darboties biznesā. Kā skaidro Vaznis, Tovancevam bija piemērota liecinieku aizsardzības programma, bet Platacim tādas nav - «to es pasaku par 100%».

Advokātu biroja «Platacis un partneri» īpašnieks Platacis bez vēsts pazuda 2010.gada maijā, un par to tika sākts kriminālprocess.

Uz augšu