Policijai joprojām nav izdevies atšķetināt pēdējo gadu skandalozākās lietas

FOTO: Scanpix/AP

Valsts policijai (VP), neraugoties uz pūliņiem, joprojām nav izdevies atšķetināt vairākus pēdējo gadu skandalozākos noziegumus.

Kā pirmdien no rīta vēsta laikraksts «Neatkarīgā», pirms diviem gadiem Jūrmalas centrā nošautā Vjačeslava Stūraiņa lietā izmeklētāji nav tikuši tālāk par slepkavības versijām, savukārt mīklaini pazudušā advokāta Aināra Platača lietā policija nopratinājusi jau vairāk nekā 100 personu.

Advokāts Platacis mīklaini pazuda pērnā gada 25.maijā Mucenieku rajonā. Policija šosejas malā atrada advokāta automašīnu «Mercedes Benz» – auto bija vaļā, atslēga aizdedzē, un mašīnā atradās vairākas mantas: divas žaketes un telefons, kuru Platacis izmantojis ikdienā.

Policija izmeklēšanas laikā nopratinājusi vairāk nekā 100 personu, taču neviena nav aizturēta, saka VP pārstāve Lita Juberte. Joprojām tiek strādāts pie divām versijām – noziegums saistīts ar advokāta profesionālo darbību vai arī ar personisku konfliktu. Par iespējamajiem izmeklēšanas pavērsieniem nav informēti arī viņa kolēģi birojā Platacis un partneri.

Bez pēdām izgaisuši arī uzņēmēja Stūraiņa slepkavas, kuri viņu nošāva 2009.gada pavasarī. Juberte atklāj, ka kriminālprocesa ietvaros veiktas visas neatliekamās izmeklēšanas darbības, pabeigtas arī noteiktās ekspertīzes. Izmeklēšanā izvirzītas divas pamatversijas – slepkavība izdarīta personisko motīvu dēļ vai arī tā varētu būt saistīta ar viņa uzņēmējdarbību.

Policijā arī neatklāja, vai lietā ir aizdomās turētie un vai vispār lietā kāds bijis aizturēts.

Uz augšu